Як підприємцю виконати всі вимоги законів і при цьому не збанкрутіти?

Щоб підприємцеві повністю виконати вимоги нашого законодавства, зібрати неймовірну кількість довідок, документів, ліцензій та іншого – він просто повинен на невизначений термін забути про те, що в нього є свій бізнес і витратити купу часу на отримання дозвільних документів. І якщо ви думаєте, що потім “машина запрацює” – ні, він все одно залишиться в чомусь винний. Ось тут і назріває питання, як все зробити згідно із законом і при цьому не збанкротувати, і не піти в мінуси. Адже кожен день простою в бізнесі – це певний ризик і збитки.

Зараз відкрити бізнес в Україні – це реальний challenge. Довго, дорого, сумнівно. Ми пропонуємо чіткі відповіді на складні питання на платформі PRO. Приймайте цей челендж, робіть свою справу, будуйте бізнес. Ми будемо поруч і зробимо все, щоб держава і її сервіси були максимально зручними.

Все почалося з того, що в проекті PRO – Платформа ефективного регулювання, який ми реалізуємо, у нас було завдання аналізувати законодавство, щоб покращити правила для бізнесу. І наша мета – не просто написати черговий звіт, який помре під пилом на полицях чергового з Міністерств, а зробити реально ефективну платформу для тих, хто лише планує відкрити свій бізнес, або вже доволі давно працює на ринку і планує рости і розвиватися. А інформацію, яка викладена на порталі, можна було б своєчасно оновлювати, доповнювати і використовувати.

Ми створили унікальну платформу, аналогів якій в світі більше немає. Кожна люди, яка відвідає наш сайт, зможе отримати чіткі інструкції по веденню певного бізнесу. На сьогоднішній момент користувачі можуть обрати будь-який напрям з 15 кейсів, які є на сайті: ресторан, салон краси, лісопильня, дитячий садочок, електрозарядна станція тощо. До кінця року ми плануємо збільшити їх до 30. До проекту вже приєдналися органи місцевої влади та громадські організації Вінниці, Миколаєва, Чернівців.

Паралельно з розробкою Платформи аналітики Офісу ефективного регулювання склали рейтинг “Легкість ведення бізнесу. Regional doing business”, щоб оцінити, наскільки легко і зручно вести бізнес в регіонах України. Експерти BRDO адаптували методологію Світового банку і опитали сотні вітчизняних підприємців. За основу дослідження були взяті чотири напрями взаємодії підприємців з владою, а саме: сплата місцевих податків, отримання дозволів на будівництво, оформлення земельної ділянки під об’єкт нерухомості, приєднання до електромережі.

Наприклад, на Херсонщині ви будете отримувати дозвіл на будівництво в середньому 147 днів, в той час як в Одеській області – лише 68 днів. Такі фактори не створюють сприятливі умови для інвестицій, а іноді і прямо перетворюється на знак “стоп” для підприємців. Для того, щоб полегшити життя підприємцям і створити максимально комфортні умови для бізнесу, експерти BRDO розробили рекомендації для виправлення, як таких ситуацій, так і ряду інших проблем, які були виявлені в ході дослідження для кожного регіону України.

Я впевнений, що більшість з майбутніх підприємців, які хочуть відкрити свою справу, наприклад, ресторан чи пекарню, не завжди усвідомлюють весь колосальний об’єм роботи, який доведеться проробити, і всі ризики, з якими доведеться зіткнутися. І навряд чи, вони прокидаються з думкою, яку довідку я можу отримати сьогодні. Це другорядне питання, яке звичайних людей не цікавить, адже найчастіше вони уявляють красиву картинку, яку хочуть отримати на виході. Їх цікавить все в комплексі.

Ми зробили перший крок, ми стандартизували роботу наших експертів. І тепер кожен, хто зайде на наш портал, зможе ознайомитися з  повним переліком процедур, які його чекають для відкриття бізнесу, з мінімальними витратами і втратами. Всі процедури, ліцензії, описи самих ліцензій, санкцій, що буде, якщо тобі не дадуть ліцензію.

Ви заходите на сайт, обираєте потрібний кейс, наприклад, “Ресторан”, проходите свого роду тест і отримуєте готовий персональну відповідь: скільки процедур потрібно пройти, які документи ми маємо отримати і скільки це займе часу.

Таким чином підприємець зможе захистити себе від “раптових” перевірок, стресів і хабарів. Оскільки у нього все буде гаразд. А також з урахуванням наших рекомендацій і він зможе розробити свій план дій і не піти в “мінус”.

Хочете дізнатися більше? Я, Олексій Дорогань, керівник проекту PRO – Платформа ефективного регулювання чекаю на вас 20 жовтня в Києві в НСК “Олімпійський” на найбільшому фестивалі для підприємців Get Business Festival. Я виступлю в блоці “Фінанси” з 17:00 до 17:30.

fb_1200x628