3 жовтня – Саморегулювання в Україні: бути чи не бути?

02-10-2017

Саморегулівні організації (СРО) у світовій практиці – це підприємницькі асоціації, добровільні об’єднання, які встановлюють для своїх членів формальні правила у веденні бізнесу. З одного боку, вони створювались для захисту інтересів і прав споживачів товарів (робіт або послуг) членів саморегулівних організацій. Для реалізації даної мети були встановлені додаткові норми, правила і підвищені стандарти діяльності, утворені фонди для відшкодування шкоди тощо.

З іншого боку,  саморегулівні організації працюють для підвищення конкурентоспроможності та захисту ділової репутації на ринку, адже у такий спосіб забезпечувалися й інтереси самих членів СРО. Тому мета СРО полягає не тільки у здійсненні “регулювання для регулювання”, а й у встановленні підвищених стандартів, додаткових правил, норм діяльності для їх членів і контролю за їх дотриманням з метою забезпечення ділових інтересів членів СРО та задоволення інтересів споживачів. Вперше поняття було використане у законодавстві США за часів політики Нового курсу Т. Рузвельта.

В Україні на сьогодні утворено 20 саморегулівних організацій у 5 видах діяльності із 15, де це дозволено законодавством. Ще десятки громадських об’єднань та асоціацій мають всі ознаки СРО, але не можуть набути офіційного статусу. Чому виникає така диференціація? За яким принципом в Україні законодавець “дозволяє” саморегулювання одним та обмежує інших? Чи потрібне взагалі саморегулювання та хто сьогодні є його замовниками? Яким воно повинно бути? … Питань дуже багато. Відповіді на них будемо шукати разом з бізнесом, експертами та владою.

Місце проведення: м. Київ, вул. Хорива, 55 К.

Час: 14:00 – 16:00, 3 жовтня 2017 року.

Реєстрація на захід за посиланням. Детальна інформація: k.faichak@brdo.com.ua або за номером 096 827 91 33.

Долучайтеся до діалогу! Результати обговорення стануть основою формування конкретних законодавчих змін у сфері.

Партнери