27 квітня відбудеться круглий стіл “Регуляторні хащі: Ліс – товар чи ресурс?”

21-04-2017

Україна щороку втрачає сотні гектарів лісу. Збитки від незаконних рубок за 6 років зросли на 77%, загалом досягнувши 300 млн грн. При цьому в країні досі не затверджено стратегію розвитку лісової політики, не ведеться облік лісів та їх раціонального використання, а правове регулювання галузі містить безліч прогалин.

Як врятувати український ліс від повного знищення? Як покласти край незаконним рубкам? Як досягти збалансованості інтересів держави та бізнесу?

Відповіді на ці питання та шляхи вирішення проблем лісової галузі держава та бізнес спільно шукатимуть 27 квітня 2017 року в рамках Круглого столу «Регуляторні хащі: Ліс – товар чи ресурс?”.

У заході візьмуть участь:

  • Тарас  Кутовий, Міністр аграрної політики та продовольства України
  • Ніколас Бердж, Керівник торгово-економічного відділу, Представництво Європейського Союзу в Україні
  • Максим Нефьодов, Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України
  • Андрій Заблоцький, Керівник сектору “Сільське господарство”, BRDO
  • Остап Єднак, Народний депутат України
  • Христина Юшкевич, Т. в. о. Голови Державного агентства лісових ресурсів України
  • Богдан Цуприк, ЄБА, Голова Комітету деревообробної та меблевої галузі
  • Юрій Марчук, Керівник кафедри дендрології та лісової селекції Національного університету біоресурсів і природокористування України
  • Представники бізнесу

Мета Круглого столу – знайти баланс між економічними, екологічними та соціальними функціями українських лісів та визначити шляхи вирішення проблемних питань за участі усіх стейкхолдерів лісової галузі – держави, бізнесу та громадськості.

BRDO провела ґрунтовний аналіз проблематики галузі та презентує його у Зеленій Книзі “Регулювання ринку деревини”. Зокрема, дослідження свідчить, що більше 50% актів, якими регулюється ринок деревини, є неактуальними та застарілими, а 6 з 44 актів є відверто незаконними. Більшість норм, в тому числі, Лісовий Кодекс, ухвалені у 90-ті роки, і не дозволяють ринку розвиватись та створюють високі корупційні ризики. Так, нинішнє регулювання безсиле перед незаконними рубками, не забезпечує ефективних механізмів охорони лісу та реалізації деревини.

Долучайтеся до діалогу! Результати обговорення стануть основою формування конкретних законодавчих змін на ринку.

До участі запрошені представники міністерств та відомств, бізнес-асоціації, представники бізнесу, експертних та наукових кіл, громадськості та медіа.

Місце та час проведення заходу: м. Київ, IQ Business Center (м. Київ, вул. Болсуновська, 13-15), 10:00 – 12:00.

Додаткові запитання: 063 440 47 07

Реєстрація за посиланням.

Партнери