Запрошуємо обговорити зміни до законопроектів №7123 та №6577

17-05-2018

Сьогодні в Україні дотримання національних стандартів є обов’язковим якщо на них є посилання у нормативно-правових актах, договорах та будівельних нормах (ДБН та ГБН). У всіх інших випадках стандарти є добровільними до застосування.
 
Прийняття у запропонованих редакціях законопроектів №7123 та №6577 призведе до абсолютної добровільності стандартів у галузі будівництва, відсутності відповідного контролю, погіршення якості проектної документації та, як наслідок, зниження рівня безпеки будівельних об’єктів.
 
Експерти BRDO спільно з будівельною спільнотою напрацювали зміни до законопроектів №7123 та №6577, якими запропоновано виважений підхід до застосування стандартів у галузі будівництва.
 
Застосування стандартів має стати обов’язковим у разі якщо у будівельних нормах є посилання на національні стандарти які стосуються розрахунків і методів проектування та процесів виконання будівельних робіт. Такий підхід є міжнародною практикою та спрямований на гарантування державною безпеки будівельних об’єктів .
Запрошуємо лишати відгуки і коментарі щодо документу протягом найближчих 2 тижнів.

Завантажити (DOC, 97KB)

Завантажити (DOC, 289KB)

Партнери