BRDO допоможе остаточно скасувати ліцензії для телекомоператорів

16-07-2018

Ліцензування діяльності у сфері телекомунікацій скасували з 1 січня 2018 року. Проте НКРЗІ продовжує видавати операторам ліцензії. BRDO підготував проект Постанови, яка скасує ліцензії для операторів телекомунікацій остаточно.

Надходження до бюджету від ліцензій для діяльності у сфері телекомунікацій складали лише 0,07% і 0,08% від загального обсягу специфічних для телекомбізнесу зборів. У державному бюджеті на 2018 рік такі надходження взагалі не передбачені, але НКРЗІ у поточному році планує зібрати 12 млн грн зборів.

За оцінкою BRDO, найбільша шкода від такого ліцензування – навіть не додаткові грошові витрати, а бюрократичні процедури, що заважають працювати операторам телекомунікацій, що здебільшого представляють малий та середній бізнес. Маніпуляції з наданням ліцензій дозволяють або не допускати до діяльності операторів телекомунікацій, або змушувати їх звертатися “за консультацією” для правильного оформлення документів і своєчасного отримання дозволів.

Більш того, через поточну ситуацію Україна порушує умови Угоди про Асоціацію з ЄС, що передбачає скасування ліцензування телекомдіяльності та перехід на повідомний принцип доступу до ринку.

Таким чином, розроблена експертами BRDO Постанова остаточно скасує ліцензії для телекому, визначивши чіткі й однозначні правила діяльності на ринку. Незабаром документ має бути розглянутий на дерегуляційному засіданні Уряду.

Партнери