BRDO об’єднує виробників будівельних матеріалів для впровадження європейського регламенту

06-02-2018

Україна взяла на себе зобов’язання в рамках Асоціації з ЄС щодо гармонізації національних стандартів стосовно будівельних виробів із європейськими, відповідно до Регламенту ЄС №305/2011. Імплементацію положень даного регламенту у вітчизняне законодавство маємо завершити до 2020 року.

Аби прискорити процес та залучити до нього всі заінтересовані сторони минулого тижня на базі BRDO було створено робочу групу до якої увійшли представники Комітету ВР з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства, керівники асоціацій та професійних об’єднань виробників будівельних матеріалів.

Учасники робочої групи на своєму першому засіданні обговорити проблематику недієвих механізмів ринкового нагляду та детально проаналізували проект закону № 7151 “Про основні вимоги до споруд, а також умови розміщення на ринку будівельних виробів”, який може стати основою для імплементації 305 Регламенту. Його основні аспекти спрямовані на гармонізацію умов для розміщення на ринку будівельних виробів.

Проте, проект закону не в повній мірі враховує інтреси та спирається на досвід учасників ринку. Зокрема, в частині розвитку торгівельних відносин з ЄС.

Представники ринку в ході обговорення зауважили, що взяття до уваги напрацювань українських виробників щодо експорту будівельних матеріалів до ЄС та практичне розуміння їх потреб, а також недоліків існуюючого регулювання дозволить створити сприятливі умови для розвитку цієї галузі. Крім цього, сприятиме підвищенню конкурентноздатності продукції українського виробництва та досягненню балансу інтересів споживачів (безпека продукції) і виробників.

За результатами засідання досягнуто згоди, що найближчим часом учасники ринку підготують низку пропозицій до законопроекту для  їх розгляду та врахування у другому читанні законопроекту № 7151.

 Також, учасники зазначити, що для імплементації 305 Регламенту необхідно вносити зміни до Законів України «Про  стандартизацію» та «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції».

 Офіс ефективного регулювання і надалі виступатиме площадкою для для майбутніх зустрічей робочої групи та активно долучатиметься з експерною позицією до обговорення задля того, щоб законопроект № 7151 після його прийняття Верховною Радою став дійсно корисним та зрозумілим інструментом регулювання ринку будівельних виробів.

Повний склад учасників робочої групи у додатку.

Завантажити (DOC, 42KB)

Партнери