BRDO підтримує законопроект №9311 #РейдерствоСтоп

07-12-2018

Ключова проблема українського бізнесу та міжнародних інвесторів – рейдерські атаки. Хвиля рейдерських захоплень зросла, з 2014 року зафіксовано понад 1700 випадків незаконного заволодіння майном, тільки в Києві та області сталося понад 500 рейдерських атак. Фізичне “віджимання” чужого майна – вчорашній день, до цього потрібно провести псевдоправову легітимацію, тобто фальсифіковане юридичне обгрунтування злочинної активності.

Виправити ситуацію покликаний законопроект №9311 #РейдерствоСтоп, розроблений Мінюстом спільно з BRDO, АСС, ЕВА, СУП та офісом Бізнес – омбудсмена. Попри те, що окремі позиції законопроекту потрібно обговорювати, в цілому ми підтримуємо його ухвалення парламентом.

Окрім антирейдерських, законопроект містить ще одну важливу норму – скасування скасування мінімальної ціни за вчинення нотаріальних дій у розмірі не менше 1% від суми договору – норми, що посилається на указ президента України від 1998 року. Завдяки ній трапляються кричущі викривлення цінових реалій, як це було, до прикладу, з продажем відомої Криворіжсталі, коли за оформлення договору нотаріус отримав більш як 200 млн гривень.

Радимо нардепам підтримати законопроект №9311 #РейдерствоСтоп.

Партнери