BRDO розробив Концепцію розвитку ринку електрозарядних станцій

В Україні досі фактично не існує ринку електрозаправок, що суттєво стримує розвиток сегменту екологічних видів транспорту. Експлуатація електрокарів вимагає врегулювання низки питань з їхнього обслуговування, не визначений сам товар на ринку, не врегульовано статус зарядного пристрою, електрозарядної станції тощо. Окремий блок проблемних питань стосується розвитку інфраструктури, зокрема умов приєднання до електромереж.

Експерти сектору «Енергетика» BRDO провели ґрунтовне дослідження регулювання ринків енергоефективності і роздрібного ринку електричної енергії. За його основі було розроблено Концепцію розвитку ринку електрозарядних станцій.

На Платформі PRO також створено бізнес-кейс “Електрозарядна станція”, що надає покрокову інструкцію з відкриття такого бізнесу в Україні. Кейс пропонує check-list для створення інфраструктури електрозарядних станцій: які документи потрібно зібрати, скільки часу займає кожна процедура, куди звернутися тощо.

Після консультацій з представниками бізнесу, громадськості та експертів були виявлені додаткові бар’єри для розвитку сегменту, які не можуть бути усунуті на рівні вторинного законодавства. Ринок електрозарядних станцій потребує систематизації та інтеграції з ринком електроенергії.

«Електрокари зменшують залежність держави від енергетичних ресурсів, сприяють екологічній безпеці та позитивно впливають на економіку країни загалом. Проте розвиток напрямку в Україні неможливий без створення відповідної законодавчої бази для ринку електрозарядних станцій», – зазначив керівник сектору «Енергетика» Олексій Оржель.

[gview file=”https://brdo.com.ua/wp-content/uploads/2017/12/KONTSEPTSIYA-ROZVYTKU-RYNKU-ELEKTROZARYADNYH-STANTSIJ-3.pdf”]

Відповідно до Концепції розвитку ринку електрозарядних станцій, розробленої BRDO,

Споживач отримує можливість:

  • користуватись інфраструктурою – кожне 10-те паркувальне місце на великих парковках та автостоянках буде обладнане ЕЗС;
  • купувати електроенергію в онлайн-режимі у будь-якого постачальника;
  • відпускати електроенергію в мережу в онлайн режимі та отримувати за це плату.

Оператори ЕЗС отримають:

  • простий і прозорий порядок взаємодії з місцевими органами влади;
  • спрощення процедури отримання дозволів та супутніх документів.

Обленерго отримають:

  • можливість встановлювати власні ЕЗС.

Постачальники електроенергії:

  • вийдуть на новий перспективний ринок збуту.

Енергосистема України отримає:

  • більш рівномірний графік виробництва/споживання електроенергії та оновлену систему обміну даними.

Ознайомитися з концепцією можна за посиланням.