Чернігів показав найбільший прогрес в двох компонентах рейтингу Regional Doing Business 2018

19-10-2018

Сьогодні, 19 жовтня, у Чернігові презентували результати другого всеукраїнського рейтингу Regional Doing Business 2018. У загальному заліку Чернігів посідає 7 місце отримавши 306 балів із 600 можливих.

«Чернігів показав найбільший прогрес відразу в двох компонентах – отримання дозволів на будівництво та відведення земельної ділянки», – сказала керівник PR сектору BRDO Тетяна Коврига на презентації.

Заступник міського Голови Олександр Ломака зазначив, що Чернігів докладає максимум зусиль, аби підприємцям вести бізнес було комфортно. І це конкретні кроки, які вже мають результати. Зокрема, зниження ставки пайової участі для нежитлових об’єктів, що дозволило залучити суттєві інвестиції та активізувати будівництво в цьому сегменті. 

«Попри позитивну динаміку за певними компонентами місту є над чим працювати. Так, оформлення земельної ділянки в Чернігові – 119 днів, а у Вінниці 64. Варто звернути увагу і на приєднання до електромереж, адже зараз воно є найдорожчим по країні», зауважила керівник сектору «Будівництво» BRDO Олена Шуляк та додала, що немає прогресу і в місцевих податках та у електронних сервісах.

Довідково

При розробці рейтингу Regional Doing Business 2018 оцінювались обласні центри та місто Київ, за виключенням АР Крим та міста Севастополь за методологією Світового банку. За кожен пункт надавалося до 100 балів, тож максимальний бал, який можна було отримати по всіх пунктах — 600. Це друге дослідження, яке проводить BRDO в рамках проекту FORBIZ та Ініціативи EU4Business у партнерстві з Спілкою Українських Підприємців СУП.

Завантажити (PDF, 4.69MB)

Партнери