Кабмін схвалив постанову, що додасть Україні 4 позиції в рейтингу Doing Business

02-05-2018

Кабмін схвалив рішення, що зменшить регуляторне навантаження на бізнес, збільшить інвестиційну привабливість країни і допоможе Україні піднятися в рейтингу Doing Business, в якому ми зараз на 76 місці.

«DoingBusiness давно став своєрідним KPI для урядів країн, що розвиваються, і для України також. Останні 5 років наша країна демонструвала позитивну динаміку в цьому рейтингу. Цьогоріч ми планували досягнути істотного прогресу і навіть увійти до ТОП-50 завдяки ухваленню законопроекту №8124, що мав полегшити життя малому й середньому бізнесу. Але Верховная рада не встигла його розглянути, тому тепер  захищаємо раніше здобуті позиції. Постанова, яку схвалив Уряд, дозволить Україні розраховувати на + 4 позиції в рейтингу і може вивести нас в ТОП-10 за компонентом “будівництво”», – зауважив голова BRDO Олексій Гончарук.

Завантажити (PDF, 273KB)

Постанова, розроблена BRDO та Мінекономіки, передбачає:

  • виключення запчастин до автомобілів, які не підпадають під ознаки товарів військового призначення, з процедур державного контролю за такими товарами. Тобто вони не будуть обтяжені бюрократичними процедурами під час перетину митного кордону (а це товарообіг обсягом більше 400 млн доларів);
  • спрощення будівництва об’єктів класу наслідків СС1. Таких сьогодні близько 60% від усіх об’єктів, що будуються;
  • забезпечення автоматичного збору статистичної інформації щодо угод з нерухомістю. Така інформація не потребуватиме подання якої-небудь звітності, а буде формувати автоматично програмним забезпеченням реєстру прав на нерухомість;
  • виключення можливості здійснення архітектурної діяльності особами, які не мають профільної вищої освіти;
  • можливість здійснювати ідентифікацію місця знаходження об’єкта будівництва за кадастровим номером. Раніше перед початком будівництва забудовник вимушений був отримувати будівельну адресу, потрібність якої жодним чином не була обгрунтована.

Додаткову інформацію та коментар можна оперативно отримати:

Тетяна Коврига, +38 050 68-99-328, t.kovryga@brdo.com.ua

Партнери