Кожна гривня, вкладена в будівельні роботи у 2017, привносить до загального ВВП країни 6,76 грн – BRDO

13-04-2018

Про це заявила керівник сектору «Будівництво» BRDO Олена Шуляк під час V міжнародної конференції «Лізинг в Україні: Нові можливості та виклики».

–  Станом на 2017 рік, коефіцієнт мультиплікації в загальнонаціональному масштабі за експертною оцінкою BRDO складає 6,76 грн., а кожна гривня, вкладена в будівельні роботи, призводить до зростання економіки України на 6,76 грн, саме так працює мультиплікаційний ефект, – зазначила Олена Шуляк.

Численні міжнародні дослідження, що опираються на статистичні спостереження та математичні моделі, свідчать, що саме інвестування в житлову нерухомість – один з основних чинників росту ВВП. Саме фінансування житлового сектору більше впливає на макроекономічну ситуацію та має високий коефіцієнт мультиплікації. За оцінками експертів, будівельна галузь впливає на діяльність понад 20 суміжних і виступає більшим двигуном розвитку національної економіки, ніж нежитлові інвестиції.

Експерти BRDO підрахували, що інвестування 80 мільярдів гривень в житлову нерухомість, а саме такий рівень сьогодні становить фундаментальний незадоволений попит на житло в Україні, призведе до загального росту економіки щонайменше на 540,8 млрд гривень.

– Необхідні нові фінансові інструменти для задоволення наявного попиту, які дозволять розширити можливість купувати нерухомість. Сьогодні менше 10% домогосподарств мають змогу придбати житло без залучення кредитних ресурсів. Створення передумов для розширення можливостей українців у придбанні житла одночасно стимулюватиме й економічний розвиток, – зазначила Олена Шуляк.

Завантажити (PDF, 1.09MB)

Партнери