МОЗ та BRDO розпочали публічні консультації щодо впровадження системи професійного ліцензування лікарів

02-07-2018

2 липня відбувся круглий стіл “Професійне ліцензування лікарів: виклики впровадження” за участю заступника міністра охорони здоров’я Олександра Лінчевського, Глави BRDO Олексія Гончарука та за підтримки Американської торговельної палати.

Головною метою круглого столу було обговорення ключових елементів системи професійного ліцензування лікарів: тривалості та змісту перехідного періоду, формування Ліцензійної ради, інших важливих аспектів, пов’язаних з імплементацією Концепції.

Олександр Лінчевський зазначив, що впровадження професійного ліцензування – це не лише нова система доступу до лікарської професії, а, перш за все, важливий крок на шляху докорінної зміни відносин між лікарями та суспільством. Концепція передбачає новий підхід як до навчання нових лікарів, які лише починають здобувати медичну освіту, так і перехідний період для тих лікарів, які вже працюють.

До обговорення проекту Концепції було залучено членів експертних груп МОЗ України за різними напрямами.

“Концепція закладає нові правила гри в “довгу”. Сьогодні спільно з професійною спільнотою необхідно напрацювати практичні механізми досягнення тієї якості підготовки та ліцензування спеціалістів, до якої прагнемо”, – підкреслив Олексій Гончарук.

Під час роботи в командах лікарі напрацювали та презентували своє бачення принципів формування та роботи Ліцензійної ради, а також етапів перехідного періоду для практикуючих лікарів.

Активне обговорення викликало питання формування персонального складу та функцій Ліцензійної ради, яка має стати тим органом, що контролюватиме процес видачі, підтвердження та анулювання ліцензії на лікарську практику.

Усі учасники круглого столу погодилися, що запровадження професійного ліцензування – це вкрай необхідні зміни, які сприятимуть підвищенню якості надання медичної допомоги та рівня довіри до лікарської професії.

Обговорення проекту Концепції професійного ліцензування лікарів з усіма зацікавленими сторонами продовжується. За результатами обговорення будуть підготовані узагальнені матеріали.

Партнери