Головне
29.08.2016

Національна рада реформ затвердила концепцію Ефективного регулювання

Концепцію, а також хід роботи та плани щодо реформи дерегуляції на Національній раді реформ презентували Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів та заступник Міністра економічного ролзвитку і торгівлі  Максим Нефьодов.

“Сьогодні ми робимо ставку на побудову ефективного регулювання. Потрібно залишити ілюзію, що можна все просто відмінити. Нам необхідно створити таке регуляторне поле, що з одного боку не обтяжує бізнес, але з іншого дозволяє забезпечити необхідний рівень безпеки, створити рівні умови конкуренції”, – вважає Степан Кубів.

На його думку основою для побудови ефективного регулювання повинна стати результативна робота з Парламентом. “Сьогодні у Верховній Раді аж 39 законопроектів, підготовлених у рамках Плану дерегуляції та Плану Doing Business. Після відкриття нової сесії Парламент має щотижня розглядати мінімум 5 дерегуляційних законів. Я прошу Голову Верховної Ради Андрія Парубія організувати так звані економічні блоки протягом кожного сесійного тижня. Тільки у цьому випадку ми зможемо розглянути і прийняти ці 39 законів до кінця 2016 року”, – зауважив він.

Кубів також розповів, що Мінекономрозвитку разом із Офісом ефективного регулювання (BRDO) започаткувало комплексний перегляд регуляторного поля. Наразі створені робочі групи при 4 міністерствах. Ключовим завданням цих робочих груп є перегляд діючих регуляторних актів, виявлення неефективного регулювання та напрацювання пропозицій щодо змін.

Максим Нефьодов наголосив на необхідності реформи державного нагляду (контролю): “Не дивлячись на істотне скорочення кількості перевірок підприємств в останні роки, їх все ще надто багато. Очікується, що за 2016 рік буде проведено більше 200 тисяч планових та позапланових перевірок. При цьому ефективність цих перевірок вкрай сумнівна. З бізнес-практики можно говорити, що майже кожна перевірка завершується якимось платежем, при цьому офіційна статистика говорить що лише 5% перевірок завершуються офіційними приписами. І ми підготували пакет законопроектів, що мають істотно змінити картину в цій сфері та перетворити інспекції на сервісні організації”.

Усі пропозиції Мінекономрозвитку, включаючи концепцію Ефективного регулювання, були схвалені, також отримана підтримка щодо пріоритетних законів запропонованих до розгляду в перші тижні роботи нової сесії ВРУ.

За матеріалами прес-служби Мінекономрозвитку