Розпочались публічні консультації щодо запровадження професійного ліцензування лікарів

Впровадження медичної реформи передбачає зміну системи доступу до професії лікаря та запровадження принципово нових правил і нормативного регулювання.

11 квітня в Києві відбулася перша публічна консультація щодо впровадження ліцензування лікарів. В обговоренні взяли участь більше 40 лікарів, представників професійних асоціацій, адміністраторів закладів охорони здоров’я. Чесне обговорення змін, що пропонуються до втілення, знайшло багато схвальних відгуків від представників професійної спільноти.

У червні 2018 року Міністерство охорони здоров’я України запропонувало для громадського обговорення проект Концепції професійного ліцензування лікарів в Україні. Запропоновані рішення передбачають заміну суб’єктивних та забюрократизованих компонентів професійної атестації лікарів прозорою системою ліцензування. Замість численних корупційних ризиків та зловживання адміністративним ресурсом – зрозуміла і проста система, що базується на дотриманні вимог до безперервного професійного розвитку, стандартів належної лікарської практики та прав пацієнтів.

Учасники публічної консультації підтримали пропозицію, що принципи доступу до професії лікаря мають бути закріплені на законодавчому рівні. Найбільш активно обговорювалося питання формування складу органу, що прийматиме рішення про надання, подовження або скасування ліцензії – Ліцензійної ради.

Пропозиції та зауваження щодо ключових питань запровадження професійного ліцензування лікарів, отримані в ході публічних консультацій, будуть враховані в процесі підготовки відповідного законопроекту.

Наступна публічна консультація відбудеться у Львові 23 квітня. Консультації також заплановані в Ужгороді, Рівному, Вінниці, Сумах, Харкові, Дніпрі, Черкасах, Одесі. Взяти участь зможуть лікарі з усіх сіл, селищ, міст, громад України.

Докладно про консультації: https://bit.ly/2WRH6gz

Публічні консультації проводить МОЗ України спільно з Офісом ефективного регулювання за сприяння NDI Ukraine та Інституту “Республіка” та завдяки підтримці Уряду Сполученого Королівства Великобританії та Фонду ефективного врядування (GGF).