Україна може отримати +10 позицій в рейтингу Doing Business 2018

30-05-2017

31 травня 2017 експерти Світового банку припиняють врахування змін та починають обробляти дані для щорічного рейтингу легкості ведення бізнесу “Doing Business”. Країни, що знаходяться в першій десятці рейтингу Doing Business, отримують у 50 разів більше прямих іноземних інвестицій, ніж ті, що потрапляють до останньої десятки. У рейтингу “Doing Business 2017” Україна посіла 80 місце серед 190 країн світу. Які результати чекають на нас в кінці цього року? 30 травня обговорили в прес-центрі КМУ під час брифінгу “Doing Business 2018: чого очікувати?”.

dsc_5001

Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов розповів, що Мінекономрозвитку ініціювало внесення змін до розпорядження Кабінету Міністрів України № 1406 “Про затвердження плану дій щодо імплементації кращих практик якісного та ефективного регулювання, відображених Групою Світового банку у методології рейтингу “Ведення бізнесу” на 2016 рік”.

“Doing Business – один з основних рейтингів, на які орієнтуються інвестори під час вибору країни для вкладення коштів. Цього року ми ініціювали приїзд в Україну місії, що незалежно оцінить проведені реформи, опитавши бізнес та експертів. Минулого року така комісія не діяла, тому ми недоотримали кілька позицій у рейтингу. Якщо всі зміни будуть враховані, це, за нашими оцінками, додасть Україні 10 місць у рейтингу”, – розповів Максим Нефьодов.

dsc_5012

Олексій Гончарук, Голова Офісу ефективного регулювання, презентував кроки, зроблені минулого та поточного року для покращення позицій України. Серед ключових: введення адміністративної відповідальності для представників органів влади за відмову прийняття документу без печатки та полегшення процедури реєстрації власності земельних ділянок.

Покращився доступ до електромереж – тепер електропередавальна організація зобов’язується сплатити компенсацію споживачеві, якщо перерва у електропостачанні перевищує 24 години.

До того ж, Мінекономрозвитку ініціювало зміни до Переліку товарів подвійного використання, якими зменшило кількість таких товарів, спростивши роботу імпортерів та експортерів. Очікується, що така реформа поліпшить позицію України за компонентом “Міжнародна торгівля”.

“Просування в рейтингу не може бути самоціллю, але рейтинг є маркером проведення реформ. Мінекономрозвитку разом з Офісом ефективного регулювання розробили план дій підвищення інвестиційної привабливості України. Покращення позицій у рейтингу допоможе залучити додаткові іноземні інвестиції”, – розповів Олексій Гончарук.

dsc_5193

Заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе розповів про новації в будівельному секторі, які матимуть значний вплив на рейтинг:

“Новий закон №2020-VIII щодо поліпшення умов ведення будівельної діяльності, який вступив в силу 12 травня 2017 року, сприятиме підвищенню позиції України в рейтингу Doing Business за показником «Отримання дозволів на будівництво», а також дерегуляції господарської діяльності у галузі. Він спрощує діяльність будівельного бізнесу завдяки скасуванню процедури отримання вихідних даних та технічних умов від Державної служби з надзвичайних ситуацій, яка дублюється, оскільки і так передбачена при проектуванні. Також закон покращує якість контролю робіт, адже регламентує обов’язкову наявність вищої освіти у виконавців будівельних робіт”, – сказав він.

Крім цього, за словами Лева Парцхаладзе, цей документ визначає правові умови для вдосконалення збору даних державної статистичної звітності щодо прийнятих в експлуатацію закінчених об’єктів — функції архбудконтролю передано органам місцевого самоврядування, а зобов’язання надавати статистичні дані за цим напрямком відсутні.

Завантажити (PDF, 1.65MB)

Довідково

Doing Business – один з найпопулярніших рейтингів країн, який готує Світовий банк. Рейтинг характеризує стан інвестиційного клімату держави.

Рейтинг Світового банку Doing Business — це результат щорічного дослідження, що оцінює простоту ведення підприємницької діяльності на базі 10 індикаторів в 189 країнах. Компоненти рейтингу оцінюють нормативні акти, що регулюють діяльність малих і середніх підприємств протягом усього життєвого циклу, та їх фактичне використання на практиці.

Задля покращення бізнес-клімату в Україні та підвищення позицій України у рейтингу Doing Business, Мінекономрозвитку спільно з Офісом ефективного регулювання (Better Regulation Delivery Office), розробило дорожню карту, що складається з 43 пунктів. Дорожня карта затверджена Розпорядженням КМУ 1406 від 16 грудня 2015 року.

Партнери