Україна посіла 71 місце у всесвітньому рейтингу Doing Business 2019

Уже п’ятнадцять років міжнародні експерти оцінюють, наскільки інвестиційний клімат країни привабливий для інвестора, а результати такої оцінки відображають у рейтингу Doing Business. Протягом останніх 6 років наша країна була успішною. Продовжуючи традицію, цього року Україна піднялася з 76 місця на 71.

“DoingBusiness – це ключовий показник успішності країн, що розвиваються, і важливий сигнал для інвесторів. Цьогоріч ми планували досягнути істотного прогресу і навіть увійти до ТОП-50 завдяки ухваленню законопроекту №8124, що мав покращити підприємцям. Але Верховна Рада не встигла його розглянути. Тому ми знайшли альтернативу – за нашої участі було розроблено постанова, яку схвалив Уряд, дозволила Україні вибороти + 5 позиції в рейтингу”, – зауважив голова BRDO Олексій Гончарук.

У 2018 році Кабмін схвалив рішення, що зменшить регуляторне навантаження на бізнес, збільшить інвестиційну привабливість країни і вже допомогло Україні піднятися в рейтингу Doing Business на 71 позицію, покращивши ситуацію в таких компонентах:

“Міжнародна торгівля”: Автомобільні запчастини (товарна група 8708) виключені з переліку товарів військового використання, що полегшило процедуру їх імпорту. Тепер вони не будуть обтяжені бюрократичними процедурами під час перетину митного кордону. А мова про товарообіг обсягом понад 400 млн доларів. Реформа була проведена постановою Кабміну від 25.04.2018 року, розробленою BRDO спільно з Мінекономіки. Останні роки позиції нашої країни в цьому компоненті рейтингу Doing Business були одними з найгірших у світі. Ми мали проблеми з показниками тривалості і витратності імпорту та експорту товарів. Очікуваний результат рішення Уряду – зменшення регуляторного навантаження на бізнес, збільшення інвестиційної привабливості.

“Одержання дозволів на будівництво”:

  • скасовано необхідність одержання вихідних даних/технічних умов від ДСНС під час проектування будівництва об’єктів класу наслідків СС1;
  • анульовано сертифікати осіб, які займаються архітектурною діяльністю та не мають вищої профільної освіти

Реформи були проведені вищезгаданою постановою Кабміну від 25.04.2018 року. Постанова передбачає зокрема, спрощення процедури дотримання протипожежних вимог та вимог цивільної безпеки під час проектування будівництва простих об’єктів (клас СС1). Таких сьогодні близько 60% від усіх споруд, що будуються. Складні процедури псували бізнес-клімат та стримували інвестиції. Завдяки ухваленій постанові, тепер бізнес більше не має витрачати час на походи до ДСНС, щоб отримати вихідні дані та техумови під час проектування простих об’єктів класу СС1. Це мінус одна бюрократична процедура та мінус 19 днів очікування документу. І звісно – плюс для України в рейтингу Doing Business.

“Примусове виконання контрактів”: Крім того, в компоненті рейтингу “Примусове виконання контрактів” запроваджено спрощений порядок розгляду незначних спорів між юрособами, а також попереднє засідання під час розгляду справ. Реформа впроваджена новою редакцією Господарського процесуального кодексу.

“Захист міноритарних акціонерів” запроваджено обов’язкове розкриття інформації про угоди із заінтересованістю у щорічній звітності акціонерних товариств.