BRDO прогнозує, що Україна зросте в рейтингу Doing Business 2018 на 7 пунктів

02-10-2017

За оцінкою експертів BRDO цьогоріч мають бути враховані реформи одразу в 5 компонентах, що історично стане найкращим показником України за весь період її оцінювання. Це дозволяє прогнозувати зростання у рейтингу Doing Business 2018 на 7 пунктів.

“Проривом України має стати зростання орієнтовно на 70 пунктів у компоненті “одержання дозволів на будівництво”. Сподіваюсь, що наш рекорд ніхто не поб’є, і ми будемо країною, яка за цим компонентом показала найкращий прогрес у світі”,- зазначив голова BRDO Олексій Гончарук. Він зауважив, що суттєвий просування очікуємо і за компонентами “започаткування бізнесу”, “реєстрація майна”, “захист міноритарних акціонерів” та “сплата податків”.

Ключові зміни в рейтингу, які позначаться на позиції України:

  • будівництво: зменшення вартості технічного нагляду у будівництві та зменшення розміру пайової участі у інфраструктурі Києва

  • сплата податків: зменшення розміру єдиного соціального внеску (відбулось ще у 2016 році)

  • започаткування бізнесу: зменшення строку на реєстрацію товариства з обмеженою відповідальністю

  • реєстрація майна: зменшення строку на підготовку грошової оцінки земельної ділянки

  • захист міноритарних акціонерів – запровадження інформування громадськості про укладення угоди із заінтересованістю.

BRDO прогнозує, що через технічні особливості методології не будуть зараховані реформи, які були проведені напередодні закінчення періоду оцінювання. Йдеться про такі як вимога про наявність вищої освіти у архітекторів та інженерів технагляду, а також скасування вимоги отримувати вихідні дані у Державної служби з надзвичайних ситуацій. Швидше за все не врахують реформи у сфері міжнародної торгівлі у частині товарів подвійного використання і реєстрації прав на землю в частині сервісів Державного земельного кадастру.

“Ми переконані, що ці кроки будуть зараховані вже в наступному рейтингу”, -зауважив Голова BRDO Олексій Гончарук. Він також висловив сподівання, що наступний рейтинг враховуватиме і зміни, що закладені у законопроекті №6540, який дозволить увійти Україні в топ-40 країн рейтингу Doing Business.

№6540 – це законопроект, який BRDO розробляли спільно з Міністерством економічного розвитку та торгівлі. Він змінює стратегію точкових змін на комплексний підхід. Зараз законопроект пройшов усі профільні комітети, очікується на внесення до порядку денного.

Завантажити (PDF, 502KB)

Ознайомитись з потенційним ефектом від законопроекту можна за посиланням http://db.brdo.com.ua/

Довідково: Рейтинг Світового банку Doing Business — це результат щорічного дослідження, що оцінює простоту ведення підприємницької діяльності на базі 10 індикаторів в 189 країнах. Компоненти рейтингу оцінюють нормативні акти, що регулюють діяльність малих і середніх підприємств протягом усього життєвого циклу, та їх фактичне використання на практиці.

Задля покращення бізнес-клімату в Україні та підвищення позицій України у рейтингу Doing Business, Мінекономрозвитку спільно з BRDO, розробило дорожню карту, що складається з 43 пунктів. Дорожня карта затверджена Розпорядженням КМУ 1406 від 16 грудня 2015 року.

 

Партнери