BRDO ініціює перегляд будівельних норм для лікарень

29-06-2017

Застарілі технічні рішення, зелено-блакитний колір стін, педальні унітази, величезні господарські кімнати і маленькі операційні…. Це лише декілька прикладів державних будівельних норм у сфері проектування і будівництва медичних закладів, які діють з часів СРСР і до сьогодні!

BRDO, Мінрегіонбуд та проект “Медичний Конструктор” ініціюють фаховий діалог щодо вдосконалення державних будівельних норм у сфері проектування і будівництва закладів охорони здоров’я. Час визнати, що ми живемо у ХХІ столітті і норми потрібно адаптувати до сучасних викликів (ДБН В.2.2-10:2017 на заміну ДБН В.2.2-10-2001).

Одна з ключевих рис європейського законодавства – прогнозованість процесів та змін. Це дозволяє власникам медичних закладів, інвесторам і проектним компаніям розробляти власні стратегічні плани реконструкції, створення та управління медичним закладом. При внесенні змін до чинних будівельних норм та правил обов’язково будуть враховані внутрішня культура освіти та роботи в медичній сфері, яка склалася за десятки років. Однак архаічність окремих положень, що дісталися нам у спадщину, не має бути бар’єром при розробці інноваційних дизайнерських, планувальних рішень, кінцевою метою яких є покращення умов для пацієнтів  і персоналу медичних закладів.

Обговорення буде проводитися у форматі електронних опитувань, круглих столів, експертних дискусій. Долучайтеся до спільної роботи над трансформацією системи охорони здоров’я.

Ознайомитись з проектом ДБН можна тут:

Завантажити (DOC, 3.86MB)

Заповнити електронну форму-відгук можна тут.

Контактні особи:

Олена Шуляк o.shuliak@brdo.com.ua

Олександр Пугач o.puhach@medconstructor.org

Партнери