Як подолати “цифровий розрив” в Україні

01-02-2018

Для розбудови сучасної економіки необхідний широкосмуговий доступ до інтернету по всій країні. Але сьогодні в Україні існує цифровий розрив: ситуація, коли через відсутність широкосмугового доступу економічні і соціальні можливості людей у сільській місцевості сильно відрізняються від тих, що доступні у столиці чи великих містах. Одна із ключових причин – відсутність нормального доступу до інфраструктури через необґрунтовані тарифи та розмиті правила.
 
Експерти BRDO розробили 7 з 10 проектів нормативно-правових актів, необхідних для вільного доступу операторів та провайдерів до інфраструктурних об’єктів. Нарешті ми вийшли на фінішну пряму.
 
Перший проект правил з доступу до інфраструктури об’єктів електроенергетики, підготовлених разом з представниками провідних телекомунікаційних асоціацій, таких як “Телас”, ІнАУ та “Телекомунікаційна Палата України”, вже узгоджено з Міненерго. Проект пройшов і громадські обговорення, і необхідні погодження із зацікавленими сторонами.
Прикро, що на це знадобилось більше ніж півроку. За цей час обленерго могли безліч разів необґрунтовано відмовляти провайдерам у доступі до електроопор, допускаючи лише “правильні” компанії.
 
Сьогодні залишається останній крок: отримання висновку від Міністерства Юстиції та розгляд Кабінетом Міністрів. Сподіваємося, ці процедури займуть значно менше часу, і вже скоро ми побачимо перший крок до подолання цифрового розриву від Уряду.

Партнери