Житомир увійшов в трійку лідерів Regional Doing Business 2018

14-11-2018

BRDO та Спілка Українських Підприємців презентували результати рейтингу Regional Doing Business 2018 в Житомирі.

Місто увійшло до трійки лідерів із загальною сумою балів 313 із 600 можливих зайнявши 3 місце в рейтингу. Найбільший прогрес за критерієм створення підприємства – 87 із 100 балів.

“Житомир може отримати максимальну кількість балів за цим компонентом, скоротивши час цієї процедури до мінімуму. Сьогодні це 7 днів, а може бути 1. Крім того, варто пропрацювати і можливість он лайн реєстрації підприємства», – зауважила голова сектору “Будівництво”, член правління BRDO Олена Шуляк.

Олена Шуляк надала кілька пропозицій місцевій владі щодо покращення інших компонентів. “Проведіть консультації разом із бізнесом, щоб переглянути ставки місцевих податків, особливо ставку єдиного податку для другої групи платників. Крім того, зверніть увагу на найбільш корупційний податок у будівельній галузі – пайову участь. Його потрібно скасувати, або значно зменшити для нежитлових приміщень та промислових будівель, як це зробив, наприклад, Чернігів”, зауважила вона.

Особливу увагу варто звернути на новий компонент рейтингу “Електронні сервіси”. Адже поки цей напрям у Житомирі не розвинений, лише 18 зі 100 балів. Представники Житомирської міської ради, в свою чергу, озвучили готовність вдосконалювати процедури. Більш того, вони готові тісно співпрацювати як з екпертами тка і з бізнесом в цьому напрямку, аби результат задовольнив насамперед підприємців.

Партнери