Дніпропетровська, Івано-Франківська та Закарпатські області очолили Рейтинг відкритості та якості опублікування містобудівної документації

Про це повідомила Олена Шуляк, керівник сектору «Будівництво» Офісу ефективного регулювання BRDO, в рамках семінару «Просторове планування. Якісно та відкрито». За її словами, даний Рейтинг складається другий рік поспіль в рамках проекту «Відкрите просторе планування Pmap» за підтримки Мінрегіону.

«Цьогоріч Дніпропетровська область отримала лідерство, набравши 6,7 бала з можливих 6,9. Івано-Франківська та Закарпатська — по 6,6 бала відповідно. Варто зазначити, що за рік всі регіони підтягнулись з оприлюдненням даних. Кількість областей, у яких взагалі відсутня містобудівна документація у відкритому доступі, скоротилась з 11 до 5», – зазначила Олена Шуляк.

За її словами, лідером позитивної динаміки у порівнянні з тогорічним рейтингом стала Закарпатська  область, яка мала нульовий показник рік тому. А от Івано-Франківська область поступилась першістю Дніпропетровській, яка піднялась з 7 місця.

Області, які отримали найнижчий, нульовий показник, динаміки не продемонстрували. Серед них Київська, Запорізька, Кіровоградська і Миколаївська.

«Ми раді вітати Дніпропетровську, Івано-Франківську та Закарпатську області з лідерством. А їх мешканців з тим, що тепер кожен з них матиме можливість перевіряти, чи не побудують під його вікнами завод замість дитсадка, і як буде розвиватись його рідне село чи місто», – зауважив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе, відкриваючи семінар «Просторове планування. Якісно та відкрито». Він загострив увагу тих регіонів, які ще не повною мірою доєднались до проекту, що час, коли органи містобудування та архітектури працювали у закритому режимі, безповоротно пройшов. Містобудівна документація не повинна знаходитись в обмеженому доступі.

На думку заступника міністра, відкриття доступу до містобудівної документації значно покращить і інвестиційну привабливість регіонів. «Сьогодні підприємець з будь-якого куточку світу повинен мати можливість в один клік дізнатись де та в якій спосіб він може законно розпочати нове будівництво, будь то житловий будинок чи офісна будівля», зауважив він та додав, що міністерство докладатиме зусиль для втілення цього в реальність.

«Проект pMAP, який підтримує Посольство Королівства Нідерландів, активно залучає громадськість, і це дало можливість областям покращити свої позиції. Запущено ресурс http://pmap.minregion.gov.ua, присвячений міському плануванню, до нього мають доступ всі органи влади, архітектори та проектувальники. Документація, присвячена просторовому плануванню та подальшому використанню відведених територій, — ключове питання на порядку денному. Це важливо для українських та іноземних інвесторів, бізнесу та громадян. Необхідно оприлюднювати інформацію, які землі відводяться, та звіт про подальше використання ділянок», – зауважила Ріні Бюс, керівник економічної секції, Посольства Королівства Нідерландів.

[gview file=”https://brdo.com.ua/wp-content/uploads/2018/09/PMAP_rating_YSPOLZOVAT_ETU.pdf”]

Довідково:

Основними критеріями при рейтингуванні були легкість пошуку матеріалів, наявність підтвердження їх офіційного статусу та узгодженість зі стратегією розвитку області. Сумарно ці 3 критерії впливали на показники в рейтингу на 25%.

Суттєвіший вплив (75%) на результати рейтингу мав детальний аналіз безпосередньо розміщених матеріалів на офіційних веб-ресурсах органів влади. Окремо оцінювалися повнота та формат розміщених текстових матеріалів та графічної складової, яка також якість самих матеріалів.

Також під час оцінювання експерти здійснювали не лише ранжування обласних адміністрацій щодо доступності та якості даних про обласні схеми планування, а й оцінювали внесення даних до інтерактивної мапи проекту Відритого просторового планування рМАР. Сьогодні цей ресурс акумулює інформацію про всю наявну в доступі містобудівну документацію по України. Розташований він на платформі Мінрегіону.

Проект Відрите просторове планування рМАР впроваджується BRDO за технічного сприяння проекту МАТРА та підтримки Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.