Головний архітектор Дніпропетровщини про веб-ресурс pMAP

– Перспективи ГІС та кадастрів для містобудування. Нам цікаво дізнатися, що обласні архітектори думають про pMAP? Розкажіть про переваги або недоліки нашого проекту. Чи є у вас побажання щодо створення та розвитку ГІС-систем чи кадастрів для потреб містобудування на державному чи місцевому рівнях? Розкажіть нам про них.

– Поява веб-ресурсу рМАР – значна подія у забезпеченні сучасного рівня доступу до містобудівної документації. Розвиток містобудівної діяльності безумовно пов‘язаний з ГІС-технологіями. Містобудівний кадастр ефективний інструмент для роботи з швидко зростаючим обсягом інформації в цій галузі.

Мені в цьому сенсі двічі пощастило. Коли я був головним архітектором Дніпра, в нашому управлінні працювала команда фахівців, яка започаткувала створення містобудівного кадастру. І тепер вже декілька років поспіль управління містобудування та архітектури облдержадміністрації разом з відповідними фахівцями реалізує регіональну програму створення та ведення містобудівного кадастру Дніпропетровської області. З листопада минулого року створено відповідні сайт та геопортал, йде постійне їх вдосконалення та поповнення інформацією.

Але й проблем вистачає. В першу чергу це стосується законодавчої та нормативної бази і методичного супроводження. Питання взаємодії та обміну інформацію між містобудівним та галузевими кадастрами, в першу чергу земельним, не вирішено. Говорячи відверто, єдиного підходу до створення та ведення кадастрів регіонального рівня не існує. Кожен випливає самотужки.

Також слід враховувати інерцію мислення. Чимало колегпроектувальників досі не використовують ГІС-технології для розроблення документації з просторового планування, що унеможливлює якісне внесення цієї інформації до кадастру. Ситуація мені нагадує перехід від креслення «під рейсшину» до комп’ютерних технологій.

Що стосується рМАР, то на даному етапі це дуже корисна пропозиція, особливо для тих регіонів, які ще не розвернули таку роботу. А далі потрібно буде органічно вбудовувати цей веб-ресурс в систему загальнодержавного містобудівного кадастру.

На мій погляд, немає альтернативи розвитку ГІС-технологій та кадастрів для потреб містобудування на державному, регіональному та місцевому рівнях.

Ті, хто не розпочне цю роботу сьогодні, завтра будуть наздоганяти.

Інтерв’ю підготувала Аліса Войтенко