Бізнес готовий миритись із корупцією в Україні – Денис Малюська

17-10-2017

За матеріалами radiosvoboda.org.

Заступник голови BRDO Денис Малюська не згоден, що корупція є вирішальною причиною для іноземних інвесторів не заходити в Україну. Іноді, стверджує він, навіть навпаки. Якщо за невелику суму великий інвестор зможе отримати гарантовану підтримку держави – для інвестора це плюс, – Денис Малюська.

«Якщо корупція приносить результат, і за якусь невелику суму, порівняно невеликий відсоток великий інвестор зможе отримати гарантовану підтримку держави, нехай вона навіть буде незаконною – для інвестора це плюс».

Специфіка ж української корупції в тому, що навіть вона не дає гарантій. У нас навіть корупція не зовсім може надати якісь залізобетонні гарантії.

«У нас навіть корупція не зовсім може надати якісь залізобетонні гарантії якому-небудь інвестору. Тому корупція в нашому сучасному вигляді – не та корупція, яка влаштує іноземного інвестора», – пояснює він.

Таким чином із корупцією треба боротись не тому, що вона відлякує інвесторів, а тому, що вона створює проблеми для держави та платників податків.

Що ж до залучення інвесторів, то Малюська відводить вирішальну роль уряду, який повинен надати їм гарантії для входу на український ринок. Правник згадує законопроект 6540, який зараз перебуває на розгляді в парламенті і має на меті, каже, захистити міноритарних інвесторів в Україні. Окрім законодавчих змін, додає він, потрібні й додаткові інституційні механізми для захисту інвесторів.

Має бути сформований пакет гарантій для великого іноземного інвестора, який створив би тут потужне виробництво, – Денис Малюська.

«Має бути сформований пакет гарантій, можливо, забезпечених іноземним арбітражем, для великого іноземного інвестора, який створив би тут потужне виробництво і виробляв би товари, спрямовані на експорт».

Партнери