BRDO оцінить легкість ведення бізнесу в регіонах

BRDO, за підтримки Спілки Українських Підприємців, розпочинає збір даних для формування рейтингу легкості ведення бізнесу в регіонах- Regional Doing Business 2019.

Цьогорічний рейтинг стане третім дослідженням, яке оцінює дружність  провадження п’яти найзатребуваніших процедур для бізнесу. Наприклад, підключення до електромереж та оформлення земельної ділянки під об’єкт нерухомості. Збір даних проводитиметься за адаптованою методологією Світового банку шляхом анкетування підприємців, які започаткували свій бізнес протягом року.

Другий рік поспіль ми оцінюватимемо і новий напрям, а саме якість електронних сервісів, через які бізнес може отримати послуги онлайн.

«Минулий рейтинг виявив дуже неочікувані тенденції в цьому напрямку. Оцінюючи їх, було виявлено три типи поведінки регіонів. Перший, найпопулярніший – не помічати Інтернет і свої послуги через нього не надавати. Це характерно навіть для таких великих міст як Одеса. Другий – скористатися загальнодержавною системою електронних послуг. Так зробив Дніпро. Третій тип поведінки – винаходити велосипеди, тобто свої сервіси. І тут комусь це вдалося відмінно, наприклад, Львову, а комусь не дуже», – розповів Денис Малюська, заступник Голови BRDO .

Саме тому, на старті нового дослідження, BRDO ділиться кращими практиками минулого року і наполегливо рекомендуємо скористатись ними містам.

Отож, електронні сервіси у загальній картині по країні поки плачевні. Більшість міст так і не розуміли, що у цифрову епоху працювати через звичні канали взаємодії з підприємцями – це марнування свого та їх часу.

Але є приємні винятки. Один з таких –  особистий кабінет львів’янина, який вразив зручністю інтерфейсу та обсягом електронних сервісів. https://egov.city-adm.lviv.ua/sts/login.aspx?ReturnUrl=%2fsts%2f. Трохи менш просунутими, однак теж далеко непоганими стали Портал електронних послуг ЦНАП м. Івано Франківськ http://www.cnap.if.ua/einfo та Прозорий офіс м.Вінниця http://transparent.vmr.gov.ua/default.aspx.

Дніпро та Хмельницький не стали витрачати кошти на розробку власних окремих порталів та обрали місцем для розміщення своїх електронних сервісів портал i.gov, що теж прийнятно.

На фоні таких яскравих регіональних лідерів розчарував особистий кабінет киянина на https://my.kyivcity.gov.ua . Портал виявився єдиним онлайн інструментом, використання якого не зрозуміле без прочитання спеціальної інструкції. До того ж, єдиним доступним способом ідентифікації виявилась картка киянина, яка далеко не завжди є у киянина. Що вже казати про потенційних інвесторів, які могли б розвивати свій бізнес у столиці.

Серед новачків цього року, які можуть створити конкуренцію минулорічним лідерам варто відзначити Харків з його порталами https://e-kharkiv.org/ та https://dozvil.kh.ua. Функціонал вказаних ресурсів для бізнес-аудиторії поки що вкрай обмежений, але початок все одно виглядає дуже непогано.

Сподіваємося, ці практики допоможуть місцевій владі покращити ситуацію з електронними сервісами в регіоні, тим цим самим, покращать свої позиції у цьогорічному  Regional Doing Business 2019. Ознайомитись з повною версією рейтингу «Легкість ведення бізнесу. Regional Doing Business 2018 » можна за посиланням http:/rdb.brdo.com.ua/