BRDO підтримує законопроект № 5448, присвячений органічній продукції

26-03-2018

15 березня 2018 року відбулося засідання Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин ВРУ, на якому прийнято важливе рішення рекомендувати Верховній Раді України взяти за основу законопроект № 5448 в повторному першому читанні.

Офіс ефективного регулювання доклав багато зусиль для удосконалення редакції законопроекту № 5448, який дозволить йому стати “Національним органічним стандартом”.

За пропозиціями Офісу, в законопроекті удосконалено механізм державного контролю за органічним сегментом, вимоги до акредитації органів сертифікації та їх відповідальність за неналежне виконання делегованих державою повноважень, а також деталізовано положення про сертифікацію суб’єктів господарювання у частині розширення бізнес процесів, які підпадають під органічну сертифікацію.

Запропоновані правки базуються на Регламентах ЄС 834/2007, 889/2008 та позитивно вплинуть на ринок органічної продукції в Україні.

У результаті прийняття законопроекту, ринок органічної продукції стане на крок ближче до успішного розвитку. Це надасть можливість офіційно з’явитись першому українському виробнику сертифікованому за українськими вимогами. Держава нарешті зможе належним чином контролювати виробництво та обіг органічної продукції та захищати права споживачів.

Партнери