На Інспекційному порталі сформовано проект плану державних перевірок для бізнесу

15 жовтня органи державного нагляду (контролю) завершили формування проектів річних планів перевірок українських підприємств. Уже 16 жовтня на Інспекційному порталі було автоматично сформовано проект Плану комплексних заходів.

Тепер кожен підприємець може дізнатись, чи включене до плану комплексних перевірок його підприємство, а також до 1 грудня звернутися до ДРС з відмовою від проведення комплексної перевірки, якщо не бажає, аби всі інспектори проводили перевірку одночасно. 

Усього подані проекти планів містять повну інформацію щодо понад 120 тис. перевірок від 21 центрального органу виконавчої влади, 4 облдержадміністрацій та 13 виконавчих комітетів органів місцевого самоврядування.

Рекордсменами за кількістю заходів на 2021 рік є:

  • ДСНС — 50591 (цьогоріч уніфікували підхід та включили до основного плану перевірки шкіл, садочків та інших закладів, підпорядкованих місцевим органам виконавчої влади, плани щодо яких раніше не оприлюднювалися на Інспекційному порталі);
  • Держпродспоживслужба21729 (кількість перевірок за рік суттєво не змінилася);
  • Держпраці — 21150 (цьогоріч теж уніфікували підхід та включили до проекту річного плану підприємства у сфері додержання законодавства про працю);
  • Держекоінспекція 11530 (кількість перевірок за рік суттєво не змінилася);
  • Держгеокадастр 6083 (кількість перевірок за рік суттєво не змінилася).

Ознайомитися з проектом комплексного плану https://bit.ly/35fsCga 

Ознайомитися з проектами річних планів https://bit.ly/2T6MeNZ 

Нагадаємо, у 2017 році Офіс ефективного регулювання BRDO запустив  Інспекційний портал, розроблений для Державної регуляторної служби України та Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. Пізніше портал було доопрацьовано за підтримки Програми USAID “Конкурентоспроможна економіка України”.

Портал постійно вдосконалюється та вже протягом трьох років активно використовується підприємцями та органами державного нагляду (контролю). Зокрема, у середині червня було презентовано “Помічник підприємця” — доповнення до Інспекційного порталу, покликаного спростити підготовку підприємців до зустрічі з державними інспекторами.