Цінове регулювання землевпорядних робіт має бути скасоване

Уявіть: за вікном 2000-ні роки, в Україні запроваджують цінове регулювання землевпорядних робіт. Ви інвестор, і укладаєте угоду на розробку проекту відведення земельної ділянки на 153 грн. Так, вам не почулося. Чи багато робіт можна виконати за таку смішну суму? Зовсім небагато. Тому іншу, левову частку грошей доводилося платити поза угодою, фактично вдаючись до тіньових розрахунків. Хто від цього страждав? Правильно, від цього страждав державний бюджет. І досі страждає, з 2000-х ситуація не особливо змінилася.

Щоб відійти від тіньових схем, в які втягували замовників і виконавців робіт, Мінекономрозвитку спільно з BRDO пропонуємо внести зміни до постанови Кабміну №1548 від 1996 року.

А остаточно припинити шкідливе цінове регулювання землевпорядних робіт можливо, якщо втратить чинність Закон України “Про захист конституційних прав громадян на землю”. Нехай в вас не вводить в оману його патріотична назва. Саме цей закон у 2005 році активізував тіньові схеми платежів за роботи по відведенню земельних ділянок. На даний час цей закон настільки застарів, що виконати його неможливо, але він продовжує плутати громадян щодо цін за землевпорядні роботи і втягувати в тіньові схеми.