Вдосконалення системи агрострахування — ухвалено законопроект №5104

Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроект №5104, який вдосконалює систему страхування с/г продукції. Експерти BRDO брали активну участь у розробці документу.

Чому це важливо?

Агрокомплекс щороку забезпечує не менше 39% української експортної виручки. Його успішне функціонування — запорука успішності економіки усієї країни.

Водночас сфера сільського господарства є специфічною: для неї характерні низька оборотність коштів, високі ризики та суттєва залежність від природних факторів. Щоб забезпечити фінансову стабільність виробників при нестабільних погодних умовах, Україна має сприяти збільшенню площі застрахованих сільськогосподарських угідь. 

В даному аспекті важливим є комплексний підхід за активної участі держави, що може забезпечити зростання обсягів застрахованих площ з 3% (Україна, дані 2018 року) до показників розвинених країн 65-80%. 

Що передбачає закон №5104?

  • можливість отримання державної підтримки при страхуванні сільгосппродукції;
  • стандартизацію страхових процедур;
  • урізноманітнення страхових продуктів та послуг (зокрема, розвиток індексного страхування);
  • передумови для розвитку послуг зі страхування доходу; 
  • чітке визначення учасників ринку страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою; об’єктів страхування, страхових ризиків і випадків; 
  • скасовує діяльність сумнозвісного Аграрного страхового Пулу та уточнює повноваження органу, що здійснює державний нагляд за страховою діяльністю.