Звернення до Міністра розвитку громад та територій України із пропозиціями змін до Концепції впровадження BIM-технологій в Україні

Коаліція організацій у сфері будівництва звертається до Міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова щодо змін у проєкт Концепції впровадження BIM-технологій в Україні.

Наша коаліція, зокрема Конфедерація будівельників України, громадська організація Ukrainian BIM Community, Офіс ефективного регулювання BRDO, Асоціація “Український центр сталевого будівництва” та громадська спілка “Міждержавна Гільдія інженерів-консультантів”, підтримує впровадження BIM-технологій і системно працює в цьому напрямку.

UA BIM Community за підтримки міжнародного проєкту IPСM розробило Концепцію, яка стала основою для Концепції Міністерства. Однак презентований Мінрегіоном проєкт Концепції зазнав низки змін, які негативно вплинуть на ефективність упровадження BIM-технологій в Україні.

До Концепції не включені такі важливі пункти, як обов’язкове глибоке вивчення міжнародного досвіду, аналіз освітніх програм, проведення перекваліфікації та додаткового навчання, регулювання технічних моментів з обміну інформацією та використання BIM, проведення інформаційної кампанії та реалізація заходів щодо використання BIM малими та середніми підприємствами. 

Ми розуміємо, що для повноцінного впровадження Концепції Міністерство розвитку громад та територій наразі не має достатньо ресурсів, проте пропозиція перекласти частину повноважень щодо впровадження BIM-технологій на дорадчий орган при Міністерстві не вирішить це питання. 

Члени Коаліції пропонують створити міжсекторальну робочу групу UA BIM Task Group для спільного напрацювання ефективних змін для впровадження BIM-технологій в Україні.

Із листом та додатками можна ознайомитись тут:

[gview file=”https://brdo.com.ua/wp-content/uploads/2020/11/Lyst-Ministru-rozvytku-gromad-ta-terytoriy-Ukrai-ny-O.CHernyshovu.pdf”]

[gview file=”https://brdo.com.ua/wp-content/uploads/2020/11/Dodatky.pdf”]