З 2015 року українці щорічно вкладають більше 1 млрд євро на рік в первинну нерухомість. Проте кожна 5 угода на ринку первинної нерухомості є сумнівною.
Наші «досвідчені» читачі уже знають історію чернівецьких забудовників, які не можуть збудувати бізнес центр у своєму місті через відсутність дозвільної документації. Час її очікування призводить до величезних матеріальних збитків для бізнесу і погіршує інвестиційний та бізнес – клімат в Україні. А потім, часто забудовники бачать відмови, більшість з яких є формальними. Ці відмови є пережитком минулого, від якого ми повинні відмовитися. Про ці ті інші випадки ми говорили у рамках сьогоднішнього case study «Забудовник vs Держава. Хто зверху?»
Потрібно покращувати двосторонню комунікацію між сторонами і задовольнити потреби усіх сторін. Електронні сервіси для суб’єктів містобудівної документації дозволять збудувати цивілізовані відносини між забудовником та державою, та будуть іще одним кроком на шляху до подолання корупції. Існує також проблема з експертними організаціями і їх некомпетентністю деяких із них.
[gview file=”https://brdo.com.ua/wp-content/uploads/2019/03/HTO-ZVERHU-SHULYAK-2.pptx”]
Електронний кабінет забудовника може дати певну аналітику щодо діяльності експертних організацій і їх компетенції. Нам потрібен неабиякий час, щоб держава ставала сервісом і допомагала формувати привабливий інвестиційний та бізнес-клімат в Україні.