Про нас

Офіс ефективного регулювання BRDO – це незалежний експертно-аналітичний центр, ключовий майданчик об’єднаних реформаторських організацій, які мають спільні цінності для реалізації змін. Офіс створений 2015 року як неурядова неприбуткова організація для допомоги уряду в проведенні середньо- та довгострокових економічних реформ для покращення бізнес-середовища в умовах політичної нестабільності.

Наша місія

Ми розробляємо державні політики для перетворення України на європейську демократичну державу з ефективним управлінням та розвиненою економікою.

НАША ЦIЛЬ
Розробити та впровадити інструменти ефективного державного регулювання, спрямовані на суспільний інтерес і розвиток малого й середнього підприємництва.

Наші проекти

РейдБарометр і боротьба з рейдерством

BRDO School

#RedTapeChallenge

Regional Doing Business

Наші здобутки

page-about-img-3
 • Здійснено 70 ринкових досліджень у різних сферах державної політики.
 • Ухвалено 187 законодавчих актів, що містять рекомендації з досліджень експертів BRDO.
 • Скасовано 1245 регуляторних актів, що в процесі аналізу визнані застарілими чи непотрібними.
 • Створено 5 унікальних онлайн-інструментів, якими користуються підприємці, державні службовці та органи місцевого самоврядування.
 • Загалом ініціативи BRDO, реалізовані протягом 2015-2020 років, зекономили 25 млрд грн малого й середнього бізнесу та 5,5 млрд грн витрат державного апарату.

Звіти про діяльність

2021

Звіт про діяльність BRDO (2021)

Переглянути документ
2020

Звіт про діяльність BRDO (2020)

Переглянути документ
2019

Звіт про діяльність BRDO (2019)

Переглянути документ
2018

Звіт про діяльність BRDO (2018)

Переглянути документ
2017

Звіт про діяльність BRDO (2017)

Переглянути документ
2016

Звіт про діяльність BRDO (2016)

Переглянути документ
2015

Звіт про діяльність BRDO (2015)

Переглянути документ

Наша команда

Олексій Дорогань
Виконавчий директор
Юрист-міжнародник, що має значний досвід юридичної практики у провідних транснаціональних та українських компаніях. Експерт з питань стратегічного розвитку та застосування інформаційних технологій у правничій сфері.
Ольга Кравцова
Операційна директорка
Економістка. Юристка. Членкиня Комітету з розвитку Штучного Інтелекту при Міністерстві Цифрової Трансформації, в якому очолює напрям зі впровадження технологій ШІ у сфері правосуддя. Має більше 5 років корпоративного досвіду (2011-2016 АО “СКМ”). У 2017-2019 працювала в Офісі реформ Кабінету Міністрів України. Спеціалізується на питаннях інновацій, розвитку штучного Інтелекту і стартапів. Навчалася у Royal Holloway University of London (Велика Британія) за програмою International Management (MBA).
Юлія Блохіна
Керівниця напрямку стратегічного розвитку та партнерства
Спеціалістка з розбудови партнерських відносин. Співпрацює з інвесторами, донорами, громадськими організаціями, корпоративними клієнтами, агенціями, міськими та державними органами влади, а також ЗМІ. Має багаторічний досвід на посаді директора з продажів та маркетингу у міжнародних корпораціях. Має ступінь МВА бізнес-школи Відкритого Університету (Велика Британія) за спеціалізацією “Маркетинга і фінансова стратегія”.
Яна Горюнова
Керівниця з інформаційних технологій
Веде проекти зі створення та підтримки державних інформаційних сервісів з відкриття та розвитку бізнесу та Інспекційного порталу — державного ресурсу щодо перевірок бізнесу та інших проектів. Радниця Прем'єр-міністра України з питань цифровізації державного управління та інспекційної реформи (2019-2020).
Таїсія Барингольц
Керівниця сектору "Будівництво"
Експертка з питань надання адміністративних послуг у сфері будівництва, розвитку системи електронних реєстрів та послуг. Юристка з 20-річним досвідом роботи. Магістр бізнес-адміністрування. Займається удосконаленням правового регулювання у сфері містобудування, реінжинірингом адміністративних послуг у цій сфері, створенням правових засад для гарантування речових прав на об'єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому, цифровізацією публічних послуг. Має значний досвід у створенні правового підґрунтя для запровадження та функціонування в Україні національних електронних інформаційних ресурсів.
Дмитро Барзилович
Експерт сектору "Будівництво"
Сертифікований фахівець з будівництва (категорія - Провідний). Експерт з питань технічного регулювання та розвитку професійного саморегулювання у сфері будівництва. Досвід державної служби понад 20 років. Досвід роботи на виробництві понад 25 років. Має глибокі знання, практичний досвід та нестандартні підходи до ключових реформ у сферах технічного регулювання у будівництві та професійної саморегуляції. Займається удосконаленням нормативно-правової бази з питань технічного регулювання в будівництві, розвитком професійного саморегулювання. Є співавтором більше 10 законів та нормативно-правових актів, 8 Зелених книг.
Андрій Біленко
Експерт сектору "Будівництво"
Сергій Середюк
Експерт сектору "Будівництво"
Має 15-річний досвід управлінської діяльності на промислових підприємствах у металургійній та суміжних галузях промисловості.
Олександр Дмитрук
Експерт сектору "Будівництво"
Маркетолог, системний та бізнес-аналітик. Експерт з містобудування та будівнитцва. Має понад 25 років практичного досвіду системного аналізу, маркетингового та стратегічного планування в містобудівній, банківській, транспортній та сфері інформаційних технологій. Забезпечує аналітичну підтримку удосконалення нормативно-правової бази та реформування містобудування та індустрії будівельних виробів.
Антон Зоркін
Керівник сектору "Енергетика"
Експерт з питань енергетики. Аналітик. Працював у державних та приватних енергетичних компаніях, а також Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
Катерина Кикоть
Експертка сектору "Енергетика"
Юристка. Працювала в Міністерстві будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства та АК "КИЇВЕНЕРГО". Має 8-річний досвід роботи в енергетичній сфері.
Юлія Москаленко
Експертка сектору "Енергетика"
Юристка. Працювала в Антимонопольному комітеті України та його органах за напрямками конкуренції та державної допомоги, зокрема, на енергетичних ринках.
Ігор Самоходський
Керівник сектору "ІТ та Телеком"
Керівник команди, що працює над державною політикою у сфері електронних комунікацій, ІТ-індустрії, відкритих даних та віртуальних активів, а також відповідними євроінтеграційними процесами. Учасник оціночної місії ЄС щодо інтеграції України у цифровий ринок.
Надія Костриба
Експертка сектору "ІТ та Телеком"
Експертка з правового регулювання сфер електронних комунікацій, радіочастного спектру, ІТ. Має 20-річний досвід роботи в органах державного управління та регулювання у відповідних сферах. Членкиня оціночної місії ЄС щодо інтеграції України у цифровий ринок.
Дмитро Лебедєв
Експерт сектору "ІТ та Телеком"
Аналітик, фінансист. Працював у сфері комунікацій, має досвід роботи стратегічного і фінансового планування. Забезпечує аналітичну підтримку формування державних політик у сфері електронних комунікацій, ІТ-індустрії, відкритих даних.
Гліб Щеголь
Експерт сектору "ІТ та Телеком"
Експерт в галузі електронних комунікацій та у сфері користування радіочастотним ресурсом. Має 25-річний досвід роботи у державних органах та підприємствах і у провідних українських телекомунікаційних компаніях. Член оціночної місії ЄС щодо інтеграції України у цифровий ринок.
Ганна Башняк
Керівниця сектору "Регуляторна політика"
Юристка. Експертка у сферах ліцензування, дозвільної системи, способах та інструментах державного регулювання, а також екологічних питаннях. Розробляє нормативно-правові акти, спрямовані на усунення надмірного державного регулювання та вдосконалення регуляторного поля для бізнесу. Бере активну участь у створенні державних електронних інформаційних ресурсів та оцифруванні адміністративних послуг.
Наталія Дуплій
Експертка сектору "Регуляторна політика"
Юристка. Експертка з питань ліцензування, дозвільної системи, адміністративних послуг, державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, а також надрокористування. Займається розробкою та правовою експертизою проєктів нормативно-правових актів, зокрема у сфері цифровізації адміністративних послуг.
Леонід Литвиненко
Експерт сектору "Регуляторна політика"
Юрист. Експерт у сферах ліцензування, дозвільної системи та надання адміністративних послуг. Має 19-річний досвід роботи у сфері юриспруденції, працював у приватних та державних компаніях, зокрема в юридичних департаментах Міністерства юстиції України, Міністерства економіки України та Секретаріату Кабінету Міністрів України. Під час роботи в команді BRDO здійснював розробку та супровід нормативно-правових актів у сфері дерегуляції, підвищення України в рейтингу Doing Business. Співавтор Зелених книг та Білої книги, що містять аналіз регуляторної політики на окремих ринках/сегментах.
Анна Палазова
Експертка сектору "Регуляторна політика"
Юристка з 17-річним досвідом роботи в органах державної влади, приватних компаніях та міжнародних проєктах. Працювала на керівних посадах в Державній регуляторній службі України та Міністерстві економічного розвитку та торгівлі України. Фахівчиня з питань регуляторної політики у сфері господарської діяльності, дозвільної системи, ліцензування та адміністративних послуг.
Інна Присяжнюк
Експертка сектору "Регуляторна політика"
Юристка. Має 10-річний досвід роботи, 6 років пропрацювала у державному секторі. Експертка у сфері надання адміністративних послуг, дозвільної системи, ліцензування. Розробляє нормативно-правові акти з питань спрощення підприємницької діяльності, регуляторної політики, зокрема у екологічній сфері. Здійснює аналіз регуляторного впливу проектів нормативно-правових актів. Співавторка Зелених книг регуляторної діяльності, що містять аналіз регуляторної політики на окремих ринках/сегментах.
Ірина Грузінська
Керівниця сектору "Сільське господарство"
Експертка з публічних фінансів та державного корпоративного управління. Юристка з 10-річним досвідом роботи в аудиті аграрного напряму Рахункової палати України. Радниця Голови Державного агентства лісових ресурсів України (2019-2020). Очолює команду з реформування аграрної сфери економіки та формування стратегічних напрямів розвитку агробізнесу.
Наталія Герасименко
Експертка сектору "Сільске господарство"
Експертка з аграрної політики, агрофінансування та агрострахування. Спеціалістка з аналізу аграрних ринків та стратегічного планування в агросекторі. Має значний досвід роботи у проектах Світового Банку, ФАО й інших міжнародних організаціях та досвід співпраці з органами влади. Кандидатка економічних наук.
Олександр Перепелиця
Експерт сектору "Сільске господарство"
Юрист міжнародного права. Експерт з євроінтеграції в аграрній сфері. Має досвід розробки нормативно-правових актів та імплементації законодавства ЄС.
Альона Смагіна
Експертка сектору "Сільське господарство"
Юристка. Експертка з господарського, земельного та аграрного права. Має 10-річний досвід роботи. Працює над законодавчими ініціативами щодо розвитку аграрних ринків і покращенням бізнес-середовища в агросфері.
Артем Попсуй
Експерт сектору "Сільське господарство"
Економіст. Юрист. Експерт з цивільного, адміністративного, кримінального та аграрного права. Має багаторічний досвід роботи у Верховному Суді України. Спеціалізується на питаннях удосконалення земельного, лісового законодавства та регулювання сфери аквакультури.
Зоя Мельник
В.о. керівника сектору "Інфраструктура"
Юристка з 20-річним досвідом роботи у державних структурах та міжнародних проєктах. Експертка з євроінтеграції у сфері транспорту. Досліджує ринки та розробляє нормативно-правові акти щодо перевезень на таксі, будівництва та ремонту автомобільних доріг, автомобільних, водних та залізничних вантажних перевезень. Бере участь у підготовці законопроектів в автомобільній галузі та дорожньому будівництві, а також надає юридичну експертизу щодо їх відповідності законодавству ЄС. Кандидатка юридичних наук, доцент.
Андрій Буковський
Експерт сектору "Інфраструктура"
Економіст з 30-річним досвідом роботи у державних та приватних компаніях з організації й управління підприємством, зокрема у сфері корпоративного управління та процесів структурних перетворень, розвитку системи управління підприємств залізничного транспорту. Досліджує і розробляє рекомендації щодо покращення конкуренції, спрощення правил доступу та формування вартості на ринках автомобільних, водних та залізничних вантажних перевезень. Кандидат економічних наук, дійсний член АЕН України.
Людмила Лісіна
Експертка юридичної команди
Експертка з питань реформування публічної адміністрації. Працювала в Секретаріаті Кабінету Міністрів України за напрямом адміністративної реформи у 2004-2017 роках. Досліджує причини неефективності системи органів виконавчої влади. Розробляє проекти актів законодавства.
Роман Кобець
Експерт з аналізу політики
Експерт з формування та аналізу державної політики. Автор низки навчальних та методичних матеріалів з державної політики та її адвокації. Керівник Європейського інформаційно-дослідницького центру при ВРУ (2015-2018). Радник Міністра освіти та науки України (209-2010) та Прем'єр-Міністра України (2019-2020). Радник Голови НАЗК (2021).
Файчак Христина
Експертка питань реформи державного управління в Україні
Експертка з розробки та аналізу державної політики. Керівниця школи для державних службовців BRDO School. Керівниця проекту “Новий Регламент Кабінету Міністрів України”. Керівниця проекту “Реформування інституту саморегулювання в Україні”.
Яніна Добровольська
Експертка команди розробників програмного забезпечення
Менеджерка проектів. Координує проект #StartBusinessChallenge, а також забезпечує співпрацю з органами місцевого самоврядування в частині підключення до сервісу. Керувала розробкою додаткового компоненту інтерактивної платформи "Помічник підприємця: Податкові перевірки".
Андрій Устенко
Експерт команди розробників програмного забезпечення (бізнес-аналітик)
Фахівець із бізнес-аналізу у сфері IT. Займається збором вимог та перетворенням їх на технічну документацію для команди розробників, а також аналізом нормативно-правових актів для автоматизації рішень у сферах державного управління.
Денис Безтужев
Експерт команди з розробки програмного забезпечення
Фахівець в області тестування програмного забезпечення. Експерт з автоматизованого тестування, тестування безпеки та навантаження веб-додатків.
Олег Гайдаєнко
Експерт команди з розробки програмного забезпечення
Програміст. Експерт в області веб-технологій. Розробник інспекційного порталу, помічника підприємця, карти пошуку містобудівної документації та інших веб-додатків.
Андрій Тодоров
Експерт команди з розробки програмного забезпечення
Менеджер проектів. Координує проект зі створення інструменту автоматизації методології "Управління за результатами".
Олег Пузиренко
Експерт команди з розробки програмного забезпечення
Технічний керівник команди розробки проекту Project.ua. Брав участь у розробці та безпосередньо розробляв більшість IT-інструментів Офісу, зокрема regulation.gov.ua, inspections.gov.ua, інструменти для проведення АРВ, полегшення відкриття бізнесу, внутрішні інструменти Офісу для автоматизації аналізу ринків, перегляду нормативно-правових актів та написання зелених книг..
Андрій Глущенко
Експерт команди з розробки програмного забезпечення
Програміст. Фахівець у сфері комп'ютерних технологій. Займається розробкою та впровадженням веб-додатків.
Олексій Томашевський
Експерт команди з розробки програмного забезпечення
Програміст. Експерт з проектування та побудови високонавантажених обчислювальних систем. Працював у комерційних та міжнародних IT-компаніях.
Максим Бурдюг
Керівник сектору комунікацій
Експерт у сфері комунікацій та PR. Має досвід управління комунікаційними процесами в державному і приватному секторах. Організатор інформаційних кампаній Уряду України у 2019-2020 рр.
Анна Небеська
Експертка комунікаційної команди
Експертка у сфері комунікацій і PR. Має дев'ятирічний досвід у комунікаціях культурних і бізнесових проектів. Менеджерка проекту "Публічний діалог".
Олександра Даруга
Експертка комунікаційної команди
Експертка у сфері комунікацій і PR. Бренд-менеджерка. Журналіст із десятирічним досвідом роботи в медіа соціально-політичної, культурної та бізнес-тематики. Має досвід розробки та реалізації комунікаційних стратегій для всеукраїнських мереж сервісних установ: державних (реформа сервісних центрів МВС) та благодійних (проєкти Глобального фонду з охорони здоров’я).
Аліна Ягмурджи
Експертка комунікаційної команди
Організаторка подій із 10-річним досвідом. Спеціалізується на ділових офлайн і онлайн-заходах. Організаторка публічних подій Кабінету Міністрів України у 2019-2020 роках.
Євгеній Павловський
Експерт комунікаційної команди
Графічний брендинговий дизайнер із багаторічним досвідом роботи в комерційному та публічному секторах.

Вакансії

Вимоги:

 • Вища освіта (економічна, математична);
 • Досвід проведення економічних досліджень (прикладних чи фундаментальних), у тому числі з використанням модельного інструментарію;
 • Знання пакетів MatLab, Eviews, Statistica, SAS та інших статистичних та аналітичних пакетів є додатковою перевагою;
 • Знання відкритих мов програмування R або Python (з бібліотеками scipy, numpy та pandas) є додатковою перевагою;
 • Міжнародна освіта та/або міжнародний досвід роботи можуть бути перевагою;
 • Досвід роботи з економетрикою, економічним моделюванням та аналізом даних 3+ років;
 • Відмінне володіння українською мовою та добре володіння англійською мовою.

Бажано:

 • Гнучкість та освіченість, здатність швидко розвиватися і адаптуватися в невідомому середовищі
 • Вміння працювати з великою кількістю проектів
 • Проактивність, прагнення діяти і досягти цілей
 • Самостійність у виконанні поставлених завдань

Обов’язки:

 • Робота з дослідженнями щодо оцінки державної політики та аналітичними матеріалами;
 • Співпраця з керівниками секторів та керівниками проектів;
 • Проведення оцінки впливу проектів нормативних актів;
 • Збір та аналіз інформації на запит керівників проектів;
 • Ведення статистичних баз;
 • Розробка та використання в прогнозному процесі структурних макроекономічних моделей;
 • Побудова та підтримка економетричних моделей для прогнозування макроекономічних показників.

Ми пропонуємо:

 • стабільну та конкурентну оплату праці
 • комфортні умови роботи
 • дружній і професійний колектив
 • цікаві завдання, можливості для професійного розвитку та зростання

Резюме і короткий мотиваційний лист надсилайте на адресу [email protected] В темі листа обов’язково зазначайте назву посади, на яку претендуєте. Бажано надсилати резюме та мотиваційний лист українською та англійською мовами одночасно.

Резюме надсилайте на адресу [email protected] В темі листа обов’язково зазначайте назву посади, на яку претендуєте. Резюме бажано надсилати українською та англійською мовами одночасно.

Основні обов’язки:

 • Збір, обробка та аналіз даних щодо сектору інфраструктури та окремих ринків транспорту.
 • Аналіз впливу регуляторних актів на окремі ринки: збір даних, підготовка попередніх висновків, участь у розробці рекомендацій щодо необхідних змін у нормативно-правових актах.
 • Розробка конкретних рекомендацій і проектів нормативно-правових актів щодо спрощення / скасувати правових норм, які не є законними, необхідними або є занадто обтяжливими для діяльності бізнесу у пріоритетній сфері.
 • Аналіз пропозицій щодо удосконалення правового регулювання у пріоритетному секторі, що надходять від бізнес-спільноти та експертних кіл.
 • Підготовка презентацій за результатами досліджень та аналізу.

Необхідні навички та компетенції:

 • Вища освіта (магістр / спеціаліст) у сфері права або еквівалент.
 • Відмінне володіння українською, добре знання англійської мови буде перевагою.
 • 3 роки досвіду роботи в якості юриста в юридичній фірмі / міжнародних НУО / уряді / бізнесі або еквівалентний досвід.

Бажано:

 • Досвід розробки нормативно-правових актів та знання інституційної бази в Україні.
 • Досвід роботи в галузі транспорту та інфраструктури.
 • Знання українського та міжнародного законодавства у сфері транспорту та інфраструктури є перевагою.
 • Знання положень Угоди про Асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони буде перевагою.

Ми пропонуємо:

 • Стабільну та конкурентну оплату праці
 • Комфортні умови роботи
 • Дружній і професійний колектив
 • Цікаві завдання, можливості для професійного розвитку та зростання

Резюме надсилайте на адресу [email protected] В темі листа обов’язково зазначайте назву посади, на яку претендуєте. Резюме бажано надсилати українською та англійською мовами одночасно.

Вимоги:

 • Вища освіта (магістр, спеціаліст) у сфері права;
 • Відмінне володіння українською та добре володіння англійською мовою;
 • 3+ років успішного досвіду роботи в органах державної влади, міжнародних неурядових організаціях, на підприємствах чи в юридичних фірмах;
 • Глибоке знання українського законодавства в енергетичному секторі, зокрема Законів України «Про ринок електричної енергії», «Про ринок природнього газу», «Про теплопостачання»

Основні обов’язки:

 • Підготовка проектів законів та інших нормативно-правових актів;
 • Перегляд правових норм, що впливають на діяльність бізнесу на основі чітких, стандартизованих критеріїв;
 • Розробка рекомендацій і проектів правових документів щодо спрощення / скасувати правових норм, які не є законними та необхідними і надмірно обтяжують роботу бізнесу в пріоритетній сфері.

Бажано:

 • Досвід розробки нормативно-правових актів та знання інституційної бази в Україні;
 • Обізнаність з міжнародними тенденціями в регулюванні сектора.
 • Аналіз енергетичних і споріднених ринків в частині тенденцій якості регулювання, наявних проблем та шляхів їх вирішення

Ми пропонуємо:

 • стабільну та конкурентну оплату праці
 • комфортні умови роботи
 • дружній і професійний колектив
 • цікаві завдання, можливості для професійного розвитку та зростання

Знання енергетичного сектору ЄС та досвід співпраці з проектами неурядових організацій буде перевагою.

Резюме надсилайте на адресу [email protected] В темі листа обов’язково зазначайте назву посади, на яку претендуєте. Резюме бажано надсилати українською та англійською мовами одночасно.

Резюме надсилайте на адресу [email protected] В темі листа обов’язково зазначайте назву посади, на яку претендуєте. Резюме бажано надсилати українською та англійською мовами одночасно.