У найближчі десять років креативна індустрія отримає чіткі та стабільні правила роботи. Про це заявив Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук під час Зустрічі Уряду з експортною ІТ-індустрією, організованою за сприяння BRDO.
«Наш Уряд налаштований створити максимально комфортні умови для роботи ІТ-індустрії, щоб галузь зростала ще більше та швидше. Однією з проблем, яка стримує сьогодні розвиток ІТ-галузі, є брак кадрів. Галузь росте на 25-30 тисяч спеціалістів щороку, а університети випускають лише 16 тисяч студентів. Саме тому ми ініціюємо створення Фонду IT Creative. Фонду розвитку людського капіталу, який буде виховувати нових кваліфікованих спеціалістів для галузі», – сказав Олексій Гончарук.
Він пояснив, що гроші з цього Фонду підуть на фінансування трьох напрямків: створення нових кампусів та курсів для ІТ-спеціалістів, фінансування стипендій студентів українських ВНЗ та на гранти для молодих вчених.
Прем’єр-міністр також додав, що Фонд IT Creative буде створено за участі міжнародних організацій, представників ІТ-індустрії та держави. «Я вірю в те, що Фондом мають опікуватись саме представники галузі. Бізнес може об‘єднатись, домовитись між собою про правила, поставити менеджмент і керувати цим Фондом самостійно. А ми з боку Уряду будемо допомагати вам в цьому», – пояснив Голова Уряду.
Фонд IT Creative фінансуватиметься за рахунок спеціального збору, який зростатиме від 1% у 2020 році до 5% у 2024 році. Очікується, що Фонд запрацює у 2020 році, а його наповнення складатиме 0,5 млрд грн і буде надалі зростати.
Над питанням створення Фонду та розробкою його моделі давно працює Офіс ефективного регулювання BRDO разом з представниками галузі. Вже напрацьований відповідний законопроект, що найближчим часом буде представлений у Парламенті.
«Ми вже почали роботу з галуззю щодо аспектів запровадження Фонду і продовжуємо цю роботу, аби це було максимально дієво і ефективно для стимулювання сфери. Завдяки підтримці Уряду, сподіваюся, ми зможемо впровадити зміни якнайшвидше», – зазначив керівник сектору IT&Telecom BRDO Ігор Самоходський.
Нова опція є добровільною та дозволить забезпечити ІТ-галузі стабільну прогнозовану роботу компаній, можливість довгострокового планування, унеможливить спекуляції навколо теми прихованих трудових відносин. Так, для компаній, що працюють за такими умовами, законодавчо усувається ризик перекваліфікації відносин у трудові.
[gview file=”https://brdo.com.ua/wp-content/uploads/2019/09/Presentation-data-PM-3.pdf”]