Робочі зустрічі з представниками профільних асоціацій у галузі надрокористування проходили з 10 до 13 листопада.
У рамках консультацій топ-менеджери Асоціації видобувачів піску Вадим Пєлих, Національної Асоціації добувної промисловості України Ксенія Оринчак, Асоціації газовидобувних компаній України Артем Петренко, а також Федерації роботодавців України Дмитро Олійник та Олександр Яворський надали свої пропозиції до тексту Нового Кодексу про надра.
Як наголосив Перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Богдан Боруховський, проект нового Кодексу про надра має врахувати зауваження бізнесу. Міністерство очікує завершити обговорення проекту Кодексу зі стейкхолдерами до кінця року.
«Новий Кодекс про надра стане уніфікованим документом, який запровадить єдині правила у сфері надрокористування, спростить для бізнесу процес отримання спецдозволів на користування надрами та створить умови для розвитку галузі і залучення у неї інвестицій», — зазначив Богдан Боруховський.
Керівник проекту ЄС “Новий кодекс України про надра” Саймон Пау висловив подяку за спільне бачення реформи надрокористування між експертами проекту, Міністерством довкілля та представниками делегації Європейського Союзу.
Старший радник з питань політики проекту ЄС “Новий кодекс України про надра” Володимир Головатенко зазначив, що запропонований асоціаціями і Міністерством діалог показав свою ефективність.
“Усі без винятку стейкхолдери вказали на надмірну деталізацію положень та те, що більшість зазначених у проекті процедур мають міститися в підзаконних документах. Спробую пояснити нашу логіку. Ми відштовхувались від наявних проблем у сфері, пов’язаних саме з неконкретними нормами, які можна було по-різному трактувати, зазвичай не на користь бізнесу. Процедурні положення, які сьогодні містяться в окремих підзаконних актах, мають властивість змінюватися десятки разів, у результаті чого державні інститути мають судові позови, бізнес втрачає час і кошти, економіка держави доходи. Вдячний за питання, які були підняті під час діалогу. Усі застереження, зауваження на цьому тижні будуть опрацьовані і, сподіваюсь, враховані”, — зазначив Володимир Головатенко.
Нагадаємо, що новим Кодексом про надра, зокрема, пропонується визначити види та строки користування надрами, передбачити прозоре надання надр в користування шляхом аукціону, позааукціонної процедури та угод про розподіл продукції, регламентувати строк дії спецдозволів на користування надрами та визначити прозору методику оцінки їх вартості.
Для розробки Кодексу було поновлено діяльність робочої групи при Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України як органу, відповідального за формування державної політики галузі. До напрацювання Кодексу долучилась команда проекту “Новий кодекс України про надра”, що фінансується Європейським Союзом та впроваджується Консорціумом у складі експертів Projekt-Consult (Німеччина), MinPol (Австрія) та Офісу ефективного регулювання BRDO (Україна).