Головне
21.01.2016

Олексій Гончарук: Бізнес любить стабільність і прогнозованість

ava_goncharukУкраїна потрапила до ТОП-50 інноваційних економік світу рейтингу Bloomberg, посівши в ньому 41 місце. Про свтові рейтинги та українську економіку – в інтерв’ю голови Офісу ефективного регулювання BRDO Олексія Гончарука. 

Про рейтинг та інновації

Конкретно цей рейтинг не є показником інвестиційної привабливості. Він скоріше говорить про наявність потенціалу людських ресурсів взагалі – нас з вами – в нашій країні до зростання. Тому що економіка в ХХІ столітті – інноваційна. Для того, щоб здійснити стрибок, показати українське економічне диво – потрібні інновації, знання, технології. Те, що Україна – в ТОП-50, свідчить, що такий потенціал у нас є. Тепер його потрібно використати.

Про бізнес

Чому Україна досі є країною, в якій не дуже охоче роблять бізнес? Тому що бізнес любить стабільність і прогнозованість. В Україні досі дуже важко прогнозувати бізнес. Дуже важко досі говорити про те, що у нас низькі ризики. Високі ризики бізнесу в Україні полягають у можливості втратити гроші, у тому, податкові правила можуть змінитися через день. Тож ці фактори – високі ризики і висока непередбачуваність держави в Україні – це основні перешкоди для бізнесу (останнє формулювання – неточна цитата)

Про курс долара

Щоб гривня була стабільною, нам треба визначитися, чим Україна буде заробляти в світі. Тобто, що ми будемо продавати світу, щоб сюди заходила валюта – і, відповідно, щоб Україна ставала багатшою, а національна валюта – стабільнішою.

Бо що таке курс валюти? Він відображає, наскільки цінується одиниця виробленого Україною товару порівняно з іншими країнами.

Про інвестиційні проекти

Якщо ми говоримо про інвестиційну привабливість України – варто подумати, чому в Україні цікаво робити бізнес? Бо зараз Україна знаходиться, на мою думку, в унікальному становищі. Тому що, з одного боку, ми – Європа, ми географічнознаходимося в центрі Європи і ми задекларували європейський вектор. Але тут бізнес може почувати себе набагато сильніше, бо, насправді, регулювання в Україні менше. Тобто, бізнес у Європі набагато більше скований правилами.

В цьому році в державному бюджеті окремо прописані інвестиційні проекти. Що дуже правильно, щоб визначитися, чим саме ми будемо заробляти в майбутньому.