Підприємиця Вікторія Святченко є яскравим прикладом того, що починати нове можна і варто. У житті кожної людини настає час, коли відчувається потреба змін. Для викладачки української мови та літератури Вікторії Святченко ці зміни стали поворотним моментом. Маючи велику родину і успішно захистивши наукову дисертацію в освітній сфері, у 2018 році вона вирішила розпочати нову справу – стати засновницею компанії, що забезпечить якісний широкосмуговий доступ до інтернету у сільських куточках Донецької та Харківської областей. Для Вікторії інтернет став не просто технологією, а й інструментом для надання людям доступу до безмежних можливостей навчання, розвитку, роботи та дозвілля.
З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну у 2022 році компанія Вікторії втратила більшість своїх клієнтів, а значна частина обладнання та ліній інтернету була зруйнована. Існування підприємства, яке розвивали з 2018 року, опинилося під загрозою. Попри це, Вікторія і її команда не зупинилися, а зосередилися на відновленні та продовженні діяльності.
Завдяки грантовій підтримці в межах програми ReACT4UA, яка фінансується урядом Німеччини та реалізується німецькою федеральною компанією GIZ, двоє працівників компанії пройшли навчання з монтажу та експлуатації волоконно-оптичних мереж PON у 2024 році, що дало змогу швидше відновлювати пошкоджені мережі і підвищити якість надання послуг. На грантові кошти компанія придбала необхідне обладнання та витратні матеріали для відновлення зв’язку на деокупованих територіях, зокрема у Святогірській громаді.
Проєкт «Відновлення технологій xPON на деокупованих територіях Святогірської громади», підтриманий у межах програми ReACT4UA, дозволив прокласти важливі інтернет-лінії у селі Ярова та місті Святогірськ. Компанія відновила інтернет-зв’язок для 190 абонентів, кількість яких постійно зростає.
Завдяки впровадженню нових технологій, таких як xPON, підприємство може продовжувати надавати якісні послуги, незважаючи на складні умови воєнного часу із постійними обстрілами деокупованих і прифронтових територій.
«В умовах війни та блекаутів наше підприємство намагається забезпечувати безперервний інтернет-зв’язок навіть у разі відсутності електроживлення. Для нашої компанії це зумовило нові виклики, які вимагають інвестицій у модернізацію мереж, захисту її від кібератак, а також відновлення в разі пошкоджень обстрілами. Завдяки підтримці в межах програми ReACT4UA, ми змогли не тільки відновити послуги доступу до широкосмугового інтернету, але й зміцнити бізнес, розширювати його можливості і планувати подальше зростання», – зауважує Вікторія Святченко.
Довідкова інформація
Безповоротна фінансова допомога (гранти) українським операторам телекомунікаційних послуг на деокупованих територіях надається в межах проєкту міжнародної співпраці ReACT4UA («Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі»), який фінансується урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Гранти стали можливими за рахунок додаткового фінансування уряду Німеччини. Програма спрямована на підтримку економічної стійкості, відновлення та зростання України, створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств (МСП), а також підтримку інновацій та експорту.
Стратегічний виконавець програми – німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Партнер з виконання – ГО «Офіс ефективного регулювання» (BRDO). Інформаційна підтримка – Міністерство цифрової трансформації України.
Зміст публікації є виключною відповідальністю BRDO і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу та уряду Німеччини.
#eu4business, #MovingForwardTogether, #gizSME