Сьогодні у Кабінеті Міністрів України відбувся “дерегуляційний день”, результатом якого стало скасування низки незаконних та застарілих нормативних актів, які обмежують діяльність бізнесу.
«У державі не повинно існувати штучних бар’єрів, які змушують бізнес вигадувати, як їх обходити», – каже Голова Офісу ефективного регулювання Олексій Гончарук. За його словами, ухвалені рішення, які ініціював Офіс, дозволять бізнесу працювати у ефективному та конкурентному регуляторному полі, мінімізують корупційні ризики і заощадять підприємцям мільярди гривень.
Так, Уряд скасував 21 незаконний акт та 23 постанови у сфері здійснення державного контролю та критеріїв оцінки ризику. Це дозволить значно зменшити адміністративний тиск та корупційні ризики при адмініструванні суперечливих норм.
Дерегуляція торкнулась і експорту товарів подвійного використання. Зокрема, 53 групи товарів відтепер звільнено від надмірного контролю.
Також, встановлено зрозумілі правила діяльності сфери перевезень повітряним транспортом – затверджено ліцензійні умови на перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та відходів повітряним транспортом.
Із ключових рішень – скасування незаконного обмеження строку дії будівельних ліцензій та скорочення у 3 рази процедури видачі таких ліцензій. За оцінкою експертів Офісу, це дозволить усунути корупційну складову в 30,6 мільйонів доларів у найближчі 5 років.
Кабінет Міністрів затвердив і законопроект, спрямований на поліпшення інвестиційного клімату в Україні. Його основі положення дозволять скоротити вартість процедур у будівництві на 10%, термін процедури банкрутства – з 3-х років до 1-го, спростити процедуру оформленння новостворених юридичних осіб. Загалом, ухвалення проекту дасть Україні не менше 40 позицій у рейтингу Doing Business та дозволить увійти в ТОП -30 країн вже у 2018 році. Очікується, що законопроект внесуть у Верховну Раду вже наступного тижня.