Офіс ефективного регулювання долучився до впровадження міжнародних клінічних протоколів в Україні. Про це розповів голова BRDO Олексій Гончарук в ході прес-конференції, організованої Міністерством охорони здоров’я спільно з Міністерством юстиції України та фахівцями в галузі охорони здоров’я.
Українські медичні протоколи попереднього зразка застаріли, не відповідають кращим світовим практикам або дублюються іншими регуляторними актами. Офіс ефективного регулювання надав МОЗ допомогу в розробці новаторського проекту наказу, який дозволяє нашим лікарям застосовувати доказову медицину, а не медицину авторитетів. Клінічні протоколи дозволять змінювати систему на потреби пацієнта, а не навпаки. Рішення про їх запровадження набуде чинності в п’ятницю, 28 квітня.
“Дослідження BRDO показали, що українське регуляторне поле засмічене – 35% актів застарілі, неактуальні та неефективні. Офіс ефективного регулювання спільно з МОЗ України розробили проект наказу, який є новаторським з юридичної точки зору. Це один з рідкісних випадків, коли суб’єкти господарювання – заклади охорони здоров’я та лікарі – приватні підприємці зможуть напряму використовувати іноземне регулювання – процедуру лікування, – Олексій Гончарук, голова BRDO (Офіс ефективного регулювання).
Заступник Міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський наголосив, що впровадження доказових клінічних протоколів несе за собою переваги як для лікарів і пацієнтів, так і для системи охорони здоров’я в цілому. “Це дозвільний наказ. Він нарешті дає право лікарям використовувати ефективні методи діагностики та лікування. Цей наказ – це захист для лікаря, він позбавляє необхідності лікувати за застарілими стандартами. Відповідно, виграє пацієнт, який отримує дійсно якісну медичну допомогу. Система починає орієнтуватися на потреби пацієнта, а не адаптовуватися під можливості закладів охорони здоров’я”.
Медичні протоколи – лише частина неефективного та застарілого регулювання в сфері охорони здоров’я. BRDO ініціював перегляд Санітарних правил і норм, значна частина з них повинна бути скасована, оскільки втратила актуальність, є незаконною, або дублює вимоги інших актів. Ми працюємо над зменшенням застосування, а в ідеалі прагнемо скасувати інститут “висновків санітарно-епідеміологічної експертизи”.
В роботі також проект постанови Кабміну, яким лікарям буде спрощено доступ до діяльності з медичної практики без зменшення вимог до її якості.