У 2016 році Державна регуляторна служба (ДРС) погодила лише 58% проектів регуляторних актів, з яких 20% були погоджені тільки в результаті доопрацювання.
Тобто, 38% проектів регуляторних актів взагалі не пройшли перевірку і 1,3% залишено без розгляду. У підсумку через низький рівень підготовки аналізів регуляторного впливу страждає бізнес.
Чому? Тому, що аналіз регуляторного впливу (АРВ) передбачає обов’язковість проведення кількісних розрахунків вигод і витрат від запровадження регулювання, дозволяє мінімізувати витрати бізнесу та держави від дії неефективних регуляторних актів. У кінцевому рахунку проведення якісного аналізу регуляторного впливу покликане зменшити адміністративне навантаження на бізнес, що сприятиме його сталому розвитку та економії бюджетних коштів.
Сьогодні АРВ супроводжує кожен проект регуляторного акту у сфері господарської діяльності. Це інформаційно-аналітичний документ, що обґрунтовує необхідність державного регулювання, відповідність регулювання принципам державної регуляторної політики та досягнення максимально можливих позитивних результатів шляхом мінімально необхідних витрат.
На думку експертів BRDO, для будь-яких регуляторних правил має вимірюватись ефективність та відповідність поставленим цілям, щоб допомагати або хоча б не заважати тим, хто їх виконуватиме.
Щоб виправити сумну статистику, BRDO за підтримки Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та Державної регуляторної служби розробили Платформу ефективного регулювання PRO, яка містить низку унікальних інструментів. Онлайн АРВ є одним з них. Цей інструмент дозволяє проводити аналіз регуляторного впливу не лише якісно та ефективно, а й значно скорочує часові витрати на його проведення.
BRDO, за підтримки Мінекономрозвитку та ДРС, розпочинає серію навчальних воркшопів для держслужбовців стосовно використання онлайн інструменту для проведення АРВ. Перші воркшопи заплановано провести для спеціалістів Мінекономрозвитку та Мінрегіонбуду.
Більше інформації про інші вже зовсім скоро, слідкуйте за анонсами!