Саморегулювання як форма управління та самоконтролю підприємців зменшує адміністративний тиск на бізнес, сприяє підвищенню стандартів діяльності, а отже – кращому захисту інтересів споживачів. Так це працює в світі.
В Україні можливо створити саморегулівну організацію лише в 15 сферах, у 4 з яких відсутнє належне врегулювання порядку створення й роботи. Офіційно в нашій країні визнано лише 24 саморегулівні організації. Смішні цифри, чи не так?
Тим більше, десятки об’єднань та асоціацій, що мають ознаки саморегулівних, виконують аналогічну функцію, не можуть отримати офіційний статус, оскільки для них це не передбачено законодавством.
Аби стимулювати зміни в цій царині, в серпні минулого року, було ухвалено план заходів з реалізації Концепції саморегулювання в Україні, який розроблений BRDO спільно з Міністерством економічного розвитку і торгівлі.
Наразі Міністерство економічного розвитку і торгівлі України оприлюднило Проект Закону України “Про саморегулівні організації”.
BRDO готове долучитись до його доопрацювання, але нам важливі Ваші відгуки і коментарі щодо цього проекту. Їх можна залишити тут.