Сьогодні в Україні у вільному доступі знаходиться 67% інформації про містобудівну документацію, – BRDO

Про це повідомила Олена Шуляк, керівник сектору «Будівництво»  BRDO під час Конференції «Просторове планування. Як будуть розвиватися громади?». Також, вона зазначила, що це непоганий результат, але цього ще не достатньо. У відкритому доступі  повинні бути всі чинні містобудівні документації.

 «На сьогоднішній день, на 100% на єдиний державний веб-ресурс  pmap.minregion.gov.ua/  записи внесли: Вінницька, Волинська, Рівненська, Запорізька, Одеська, Дніпропетровська та Сумська області.  А от Хмельницька,  Чернівецька, АР Крим та Львівська області часу на занесення інформації так і не знайшли, тож, ще є над чим працювати», – підкреслила Олена Шуляк.

Також, Олена Шуляк зазначила, що на єдиному державному веб-ресурсі  pmap.minregion.gov.ua/   працюють 24 регіони України та м.Київ, зареєстровано 370 користувачів ресурсу  та внесено записів по 20 тисячам адміністративно-територіальних одиниць про містобудівну документацію.

 Під час заходу відбулось дві дискусійні панелі: «Інтереси та проблеми громад  при просторовому плануванні» та «Перспективи розвитку топографії,  землеустрою та містобудування для просторового планування»,  під час яких разом з найкращими фахівцями обговорили живі кейси щодо випадків, коли проблематика наявності чи відсутності просторового планування вплинула на розвиток громад і міст.

Так, наприклад, поговорили про відродження та розбудови регіональних аеропортів. Зокрема, летовища в м.Ужгород, яке не може повноцінно функціонувати через те, що прилеглі земельні ділянки віддані під житлову та комерційну забудову. Не оминули й просторове планування Київської області. Зокрема, йдеться про випадок коли в одному із сіл області, а саме селищі Бузова, бійцям АТО були виділені земельні ділянки, які фактично непридатні для освоєння, бо вони виділені всупереч проекту окружної дороги навколо міста Києва.

– Рік тому ми започаткували портал, який дозволяє моніторити такі речі. Варто зазначити, що Київська область сьогодні  більш активно працює в цьому напрямку і вже внесла дані на78%. Але ще є над чим працювати, – резюмувала Олена Шуляк.

«Інвестор сьогодні хоче прогнозованих і простих правил. І ресурс  РМАР, на якому у вільному доступі знаходиться наявна містобудівна документація, вам в цьому допоможе. Це унікальний проект, завдяки якому громада, бізнес та влада зможуть знаходити необхідну інформацію тут і зараз», – зазначив Голова BRDO Олексій Гончарук.

заступник керівника Посольства Нідерландів Майкі ван Колдам зазначила:

  • Проект Відрите просторове планування рМАР, який впроваджується фахівцями BRDO, це крок вперед, крок до використання смарт-даних.  І ми дуже раді, що крок за кроком данні з містобудівної документації з’являються у відкритому доступі та ними можуть скористатись  кожен з бажаючих, – пыдкреслила пані Майкі ван Колдам.

Дмитро Живицький зазначив, що Відкрите просторове планування необхідно поділити на дві частини: просторове планування і відкрите просторове планування :.

  • На Сумщині ми щодня стикаємось з нестачею сучасних схем планування районів, генпланів, бо наявні просто не відповідають дійсності. Планування територій – це проблема місцевого самоврядування і вона повинна бути вирішена, – зазначив керівник апарату Сумської ОДА Дмитро Живицький.   – Наступним етапом має бути відкритість. Ми стикнулися з проблемою коли держава видала кошти на амбулаторії, але нажаль, через відсутність оновленої містобудівної документації ми не змогли чітко все спланувати і через це медична реформа почала гальмуватись, так само гальмується й реформа з децентрацізації. Саме тому Сумщина була пілотним проектом РМАР та майже на 100% наповнила  портал РМАР оновленою інформацією, як для громадян так і для потенційних інвесторів.

Олександр Шамота секретар міської ради Полтави поділився досвідом м.Полтава:

  • На Полтавщині запит на доступ до містобудівної документації шалений. Закрите Радянське минули дає про себе знати, але ситуація змінюється. Ми прагнемо бути відкритими, аби кожен громадян міг отримувати будь-яку інформацію, в тому числі й про містобудівну документацію, публікувати все у будь-яких каналах зв’язку  та привертати увагу до проблеми. Це працює. І портал РМАР нам в цьому допомагає, – зазначив секретар міської ради Полтави Олександр Шамота.

Ірина Озимок розповіла про іноземний досвід Сполучених Штатів Америки та країн Європи.

– Вивчаючи досвід іноземних країн, перш за все я звернула увагу на гнучкість планів місцевості, відкритість та доступність  просторового планування та облаштування територій. Відповідно, у них в кожне місто країни легко дістатись.  Навіть у маленьких містах добре розвинена інфраструктура, в тому числі функціонують аеропорти, від маленьких-регіональних до великих інтернаціональних хабів. Україні до цього ще далеко, але сподіваюсь, що крок за кроком Україна  вийде на високий рівень і просторове планування стане нормою, на якій ґрунтується майбутнє міст і громад.

Довідково:

Проект Відрите просторове планування рМАР впроваджується BRDO за технічного сприяння проекту МАТРА та підтримки Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Проект покликаний полегшити пошук та доступ до містобудівної документації в Україні через єдиний державний веб-ресурс http://pmap.minregion.gov.ua/