В Україні з 2012 р. діє Закон «Про ціни і ціноутворення», який встановлює державне регулювання цін на певні категорії товарів. Проте самі категорії таких товарів в законодавстві чітко не визначені, тому має місце довільне їх тлумачення та розширення сфери цінового регулювання уповноваженими органами. Як результат – фактично ціновому регулюванню підлягає втричі більше сфер, ніж це передбачено Урядом. Механізми повноцінного моніторингу та притягнення до відповідальності за порушення у сфері ціноутворення не працюють, що призводить до неефективного реагування держави на коливання цін та інфляцію.
Як створити ефективну систему цінового моніторингу? В яких сферах необхідне державне цінове регулювання? Чи потрібні критерії доцільності його застосування? Які ризики можуть виникнути при скасуванні державного цінового регулювання? Які альтернативні інструменти впливу на ціни/тарифи можуть бути застосовані у такому випадку?
Відповіді держава та бізнес спільно шукатимуть 19 червня під час Круглого столу «Державне цінове регулювання в Україні: аргументи за і проти».
Серед учасників:
- Ксенія Ляпіна, Голова Державної регуляторної служби України
- Представництво ЄС в Україні
- Валентина Ящук, Директор Департаменту з питань фінансового та економічного розвитку Секретаріату КМУ Олександр Черних, Директор департаменту промислової політики Мінекономіки
- Олег Устенко, Виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера
- Олексій Дорошенко, Гендиректор Української асоціації постачальників торговельних мереж
- Леонід Ошеров, Голова Ради Української асоціації операторів зв’язку «Телас»
- Олексій Гончарук, Глава BRDO
- Володимир Головатенко, Керівник сектору “Контроль і нагляд”, BRDO
Представники
- Мінінфрастуктури
- Мінрегіону
- Мінсоцполітики
- Державіаслужби
- Укрзалізниці
- Укртеплокомуненерго
- Нацкомісії з держрегулювання у сфері зв’язку та інформатизації
- Земельної спілки України
- Українського Транспортного Союзу
Експерти BRDO підготували системний перегляд якості регулювання ринку у Зеленій книзі «Аналіз державного цінового регулювання» і виносять його на публічну дискусію. Детально – на www.regulation.gov.ua. Долучайтеся до діалогу!
Місце: м. Київ, IQ Business center (вул. Болсуновська, 13-15)
Час: 10:00 – 12:00, 19 червня 2018 р.
Програма заходу тут.
Реєстрація за посиланням. Детальна інформація за номером: 063 440 47 07.
Акредитація ЗМІ на [email protected].