Офіс ефективного регулювання BRDO за підтримки Програми USAID «Справедливість для всіх» завершив підготовку фінальної версії порівняльного дослідження цифровізації нотаріальних послуг. Документ містить аналіз міжнародного досвіду та найкращих практик у сфері, унікальні аспекти української системи нотаріату та практичні рекомендації для її цифрової трансформації.
Цифровізація нотаріату є актуальною через низку викликів, зумовлених воєнним станом:
- Мільйони українців, що перебувають за кордоном, мають обмежений доступ до нотаріальних послуг, оскільки ці послуги традиційно вимагають особистої присутності.
- Невелика кількість українських консульств та посольств не може повністю задовольнити щораз більший попит на нотаріальні послуги.
- Бойові дії створюють небезпеку втрати архівів, що може ускладнити доступ до даних у майбутньому.
- Загроза витоку персональних даних на тимчасово окупованих територіях.
Дослідження BRDO пропонує практичні рекомендації для впровадження цифрового нотаріату в Україні. Це дасть змогу забезпечити дистанційний доступ до нотаріальних послуг для мільйонів українців, захистити документи та персональні дані в умовах воєнного стану, знизити адміністративні бар’єри та зробити систему нотаріату більш доступною для громадян.
З фінальною версією дослідження можна ознайомитися за посиланням.
Це дослідження здійснено за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у межах Програми «Справедливість для всіх».