Експерти BRDO отримали офіційне роз’яснення Держстату щодо КВЕДів на ринку криптовалют в Україні.
Криптовалюти – є дозволеним об’єктом цивільного обороту в Україні. Але базова проблема крипторинку – правова невизначеність. Під питанням досі лишаються статус криптовалют, оподаткування операцій, КВЕДи тощо. Через це учасники ринку криптовалют відчувають ряд проблем: починаючи з відмов у банківському обслуговуванні до непорозумінь з правоохоронними органами.
Щоб з’ясувати питання КВЕДів криптовалют в Україні, BRDO звернувся до Державної служби статистики України – Держстату. Як стало відомо, Держстат попередньо консультувався зі Статистичною службою Європейського Союзу – Євростатом. Його позиція є визначальною, оскільки українські КВЕДи гармонізовані на рівні класу (чотири цифри КВЕДу) з Класифікацією видів економічної діяльності ЄС – NACE.
Відповідно до інформації, наданої BRDO Держстатом:
- Випуск та торгівля криптовалютами має класифікуватися в рамках класу 64.19 – NACE;
- Послуги з торгівлі криптовалютами мають класифікуватися в рамках класу 66.19 – NACE;
- Офіційної позиції щодо КВЕДу майнінгу наразі немає.
За словами експертів BRDO, це означає, що слід використовувати:
- КВЕД 64.19 для емітентів криптовалют;
- КВЕД 66.19 для криптобірж та інших сервіс-провайдерів у сфері торгівлі.
“Саме по собі визначення КВЕД для діяльності на ринку криптовалют не є вирішальним для усунення проблем ринку. Однак це ще один крок до встановлення зрозумілих правил гри. Ми глибоко переконані, що учасники ринку криптовалют, заслуговують на чіткі правила гри. Правова невизначеність є неприпустимою державною політикою щодо будь-якого ринку”, – зазначив керівник сектору “ІТ і Телеком” BRDO Олександр Кубраков.
Нагадуємо, що у березні 2018 року Урядовий комітет ініціював внесення майнінгу до класу 63.11 КВЕД, однак ці зміни наразі так і не внесені.
Проблематику ринку криптовалют BRDO досліджував в рамках підготовки Зеленої книги “Регулювання ринку криптовалют”. Після її оприлюднення ми працюємо над усуненням проблем ринку, які вдалося виявити спільно з експертами і бізнесом. Раніше BRDO отримав роз’яснення від Держспецзв’язку про те, що майнінг не потребує отримання ліцензії. Ми і надалі працюватимемо над усуненням правової невизначеності на ринку криптовалют, створенням зрозумілих для всіх правил гри і перетворенням України на передову країну.
[gview file=”https://brdo.com.ua/wp-content/uploads/2018/08/Answer-re-mining-NACE-CODE-15.08.2018.pdf”]