ТОВ «Струмінь» надає електронні комунікаційні послуги на базі власної оптоволоконної мережі, яка охоплює всі райони Харкова та передмістя. Серед клієнтів – ІТ-компанії, державні установи, рітейл, HoReCa та інші. Основними напрямами роботи компанії є забезпечення доступу до мережі інтернет для бізнесу та населення, побудова ІТ-інфраструктури та її супровід.
Уже з перших днів повномасштабного вторгнення РФ до України Харківська область та місто Харків потрапили під масовані обстріли російської артилерії, що призвело до значних людських втрат, руйнувань інфраструктури та масового переміщення населення. Фахівцям із будівництва та відновлення мереж доводилося щодня ризикувати життям під час виконання своїх службових обов’язків, а питання безпеки персоналу та збереження робочих місць стало першим серйозним викликом для компаній, що надають електронні комунікаційні послуги.
Серед нових викликів – масштабні відключення електроенергії по всій країні через російські цільові атаки на енергообʼєкти України. Це зумовило необхідність пошуку нових рішень, що дозволили забезпечувати роботу електронних комунікаційних мереж в умовах тривалої відсутності електроенергії.
Ці виклики супроводжували ТОВ «Струмінь» й упродовж 2023 року. Обмежені фінансові ресурси доводилося розподіляти між збереженням персоналу, відновленням кабельної інфраструктури та модернізацією вузлів зв’язку з використанням альтернативних систем електроживлення. Компанія створила графіки чергувань та алгоритми дій для аварійно-відновлювальних бригад на випадок лінійних пошкоджень і відключень електроенергії.
Для стабільної роботи в умовах тривалих відключень електроживлення компанії потрібні були сучасні акумуляторні батареї, які могли б швидко заряджатися та забезпечувати обладнання живленням на 12–16 годин. Це дало б змогу аварійно-відновлювальним бригадам встигати доїжджати до віддалених вузлів і заряджати їх за допомогою генераторів.
Завдяки участі та перемозі в грантовому конкурсі в межах програми ReACT4UA, яка фінансується урядом Німеччини та реалізується німецькою федеральною компанією GIZ, ТОВ «Струмінь» закупила потужні акумулятори для забезпечення автономної робити центрального вузла зв’язку. Надалі компанія проводила численні модернізації для забезпечення сталості звʼязку та енергонезалежності. Встановивши акумулятори та додавши до них елементи сонячної енергетики, компанія змогла заощаджувати до 10 тисяч гривень щомісяця на електроенергії в літній період та до 14 тисяч гривень на паливі для генераторів під час віялових відключень. Завдяки гранту було закрито 100% попиту обладнання для запланованої модернізації центрального вузла. Окрім прямих заощаджень, компанія уникнула значних витрат на транспортування генераторів до віддалених вузлів, а аварійно-відновлювальні бригади змогли спрямувати свої зусилля на розвиток мережі та підключення нових клієнтів.
«Вже протягом місяця 30% наших районних вузлів не споживають електроенергію з електричних мереж. Не тому, що немає світла, а тому, що ми попрацювали з системами альтернативного живлення та налаштували їх таким чином, щоб вони також працювали як головний постачальник живлення обладнання та використовували ресурс акумуляторів лише в межах 10% їх потужності. Тобто коли світить сонце або заряд батареї вище 90%, то електроенергія з електричних мереж не використовується. Дякуючи грантовій підтримці у межах програми ReACT4UA, ці інновації стали можливими», – коментує Тетяна Вітер, директорка ТОВ «СТРУМІНЬ».
Довідкова інформація
Безповоротна фінансова допомога (гранти) українським операторам телекомунікаційних послуг на деокупованих територіях надається в межах проєкту міжнародної співпраці ReACT4UA («Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі»), який фінансується урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Гранти стали можливими за рахунок додаткового фінансування уряду Німеччини. Програма спрямована на підтримку економічної стійкості, відновлення та зростання України, створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств (МСП), а також підтримку інновацій та експорту.
Стратегічний виконавець програми – німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Партнер з виконання – ГО «Офіс ефективного регулювання» (BRDO). Інформаційна підтримка – Міністерство цифрової трансформації України.
Зміст публікації є виключною відповідальністю BRDO і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу та уряду Німеччини.
#eu4business, #MovingForwardTogether, #gizSME