Новини
29.04.2025

Щоденне зведення вироків за корупцію на основі ШІ – канал «Корупційний Радар»

Офіс ефективного регулювання BRDO запустив Telegram-канал «Корупційний Радар» зі щоденним моніторингом судових вироків у справах про корупцію. Канал автоматично відстежує нові рішення судів, аналізує їх і публікує зведення з короткими резюме для кожного вироку, згенеровані за допомогою ШІ. 

У зведення каналу потрапляють вироки, визначені статтею 45 Кримінального кодексу України як корупційні кримінальні правопорушення (ст. 210, 354, 364, 364-1, 365-2, 368–369-2) та правопорушення, пов’язані з корупцією (ст. 366-2, 366-3). Вироки у справах, які можуть вважатися корупційними лише за умови зловживання службовим становищем (до прикладу, ст. 191, 262, 308, 312, 313, 320, 357, 410), поки не включаються до зведення.

«Ми часто чуємо, що корупція «процвітає», а вироків немає. Але це не зовсім так. Навіть попри війну, суди по всій країні щодня продовжують розглядати справи та виносити вироки у справах про корупційні правопорушення. Наш канал створений, щоб показати реальну ситуацію з покаранням за корупційні злочини», – прокоментував Ігор Самоходський, керівник сектору «ІТ та Телеком» в BRDO

За результатами низки соцопитувань 2024 року та попередніх періодів, корупція стабільно у трійці головних проблем, які турбують українців, поступаючись лише війні та економічній нестабільності. До того ж, корупція залишається серйозним викликом на шляху України до вступу до ЄС і для післявоєнної відбудови. Саме тому канал «Корупційний Радар» має стати додатковим інструментом суспільного контролю за боротьбою з корупцією.

«Щоденний аналіз судових рішень дає можливість бачити як практику, так і тенденції в картині покарань корупції. Це дає суспільству можливість вимагати змін на основі реальних даних», – додав Олексій Іванкін, CEO Опендатабота – української компанії, що надає доступ до державних даних з основних публічних реєстрів для громадян та бізнесу.

Резюме, згенеровані ШІ, в цілому відповідають оригінальним текстам судових рішень, однак можуть містити неточності. Перед поширенням інформації рекомендується ознайомитися з повним текстом вироку. 

Канал «Корупційний Радар» використовує інформацію з Єдиного державного реєстру судових рішень, оприлюднені Державною судовою адміністрацією у форматі відкритих даних. BRDO висловлює подяку сервісу пошуковика у судовому реєстрі «Бабуся» від Опендатабота за зручний доступ до оброблених даних.