За матеріалами radiosvoboda.org.
Третє місце в експорті України – це не межа розвитку ІТ-індустрії, запевняють фахівці. За словами ІТ-спеціаліста Олександра Кубракова, українська ІТ-галузь може зрости до 5-6 мільярдів доларів до 2020 року. Експерти сходяться на тому, що секрет успіху українських програмістів і не тільки – в якісній освіті та спрощеному оподаткуванні.
Керівник ІТ-сектору BRDO Олександр Кубраков пояснює стрімкий розвиток галузі тим, що вона на 99% працює на експорт, тобто працівники цієї індустрії не залежать від економічних коливань всередині країни. Кубраков розповів в ефірі “Ранкової Свободи”, що ІТ-галузь в Україні існує вже 20 років і українські спеціалісти вже здобули певну репутацію на світовому ринку.
“Всі знають, що тут беруться за найскладніші проекти, які виконують вчасно, причому співвідношення ціна/якість прийнятне і всіх влаштовує. Думаю, українські компанії будуть розвиватися і відвойовувати свою долю ринку”, – впевнений він.
Зараз, за даними фахівця, експорт української програмної індустрії склав 3,2 мільярда доларів.
“При гарантуванні з боку держави, що умови ведення бізнесу не будуть змінюватись, за певними оцінками, галузь може зрости до 5-6 мільярдів доларів у 2020 році”, – прогнозує Кубраков.
Він переконує, що українські ІТ-фахівці цілком здатні конкурувати із закордонними спеціалістами, і наводить конкретні приклади їхньої співпраці зі світовими компаніями: “Кіоски самообслуговування в McDonalds, які є по всьому світу… вони зроблені в Україні компанією Global Logic – повністю, від ідеї до реалізації”, – каже він.
Також згадує компанію EPAM, яка розробила білінгову систему для рітейлінгової компанії в Канаді та автомобільну галузь: “Близько 80 виробників автомобілів розробляють софт для своїх автомобілів, для навігаційних систем в Україні. Є 3-4 компанії українські, які на цьому спеціалізуються”.
Високу роль освіти в розвитку української ІТ-галузі визнає і Олександр Курбаков. Водночас запевняє, що перенасичення ринку кадрами поки що не очікується: “Якщо ви подивитесь на кількість відкритих вакансій в українських компаніях, ви побачите, що їх там сотні. Тому перевиробництва не станеться”.
Про це свідчать і наведені ним цифри щодо працевлаштування: за словами Кубракова, 70-80% випускників з 12 найбільш відомих технічних ВНЗ України знаходять роботу в ІТ-індустрії.