Наприкінці травня фахівцями Світового Банку буде проведено чергове оцінювання умов ведення бізнесу в Україні. За його результатами восени 2016 року буде оприлюднено оновлену позицію України в рейтингу Doing Business 2017.
Восени 2015 року Міністерством економічного розвитку та торгівлі за безпосередньої участі експертів Офісу ефективного регулювання (BRDO) було розроблено план заходів для спрощення умов ведення бізнесу в Україні та відповідного покращення позицій у рейтингу Ведення бізнесу Світового Банку (Doing Business). Цей план був затверджений Розпорядженням 1406 від 16.12.2015 Кабінету Міністрів України, як Дорожня карта, яка складається з 43 кроків.
За цей час учасниками виконання плану заходів було підготовлено понад 2 десятки нормативних актів, які могли б покращити позиції України в рейтингу та значно посилити бізнес та інвестиційну привабливість нашої країни. За участі експертів Офісу було безпосередньо розроблено 9 законопроектів.
На превеликий жаль, законодавці не знайшли сил та часу для вирішення питань щодо спрощення умов ведення бізнесу. Наразі більшість ініціатив, як BRDO, так і інших експертних організацій, так і залишилися лише законопроектами.
З метою простого пояснення важливості кожної законодавчої ініціативи експертів Офісу ефективного регулювання в рамках Дорожньої карти Doing Business 2017 було створено спеціальний інформаційний ресурс, де кожен громадянин України може проаналізувати втрачені можливості для розвитку нашої економіки.
Запрошуємо відвідати сайт
“Підніми Україну у рейтингу Doing Business”
та побачити самостійно, як прозоро реалізовані реформи можуть впливати на економічні свободи в Україні.
***
Експерти BRDO закликають усіх громадян України залучатися до більш активного контролю за діяльністю органів державної влади, та нагадують – всі законодавчі ініціативи щодо реформ робляться не для рейтингів та звітів, а для впровадження реальних змін в житті кожного із нас. Навіть після закінчення оцінювання фахівцями Світового Банку нашої країни, проблеми спрощення ведення бізнесу не втратять актуальність. Ми повинні робити реформи в першу чергу для себе і не зупинятися.