Серед юристів, які супроводжують український бізнес, не вщухають дискусії про наявні колізії та правову невизначеність щодо трактування норм Господарського, Цивільного та Цивільного процесуального кодексу України. Зокрема, серед розбіжностей — тлумачення понять “майно”, “відсотки” і “проценти”, “угода” і “правочин”, “статутний фонд” і “статутний капітал”, визначення підприємства як об’єкта чи суб’єкта права тощо.
Ще один приклад: якщо Цивільний кодекс обмежує коло суб’єктів господарювання до підприємницьких і непідприємницьких товариств і установ (при цьому передбачена можливість створення товариства однієї особи), де підприємницькі установи мають бути створені в формі господарських товариств та виробничих кооперативів, то Господарський кодекс визнає суб’єктами господарювання господарські організації, громадян України, іноземців, осіб без громадянства, зареєстрованих у встановленому порядку як підприємців.
Ми вирішили запитати у юристів бізнесу, чи заважають їхній діяльності наявні спірні моменти Цивільного, Цивільно-процесуального і Господарського кодексу, і, якщо так, що слід зробити, аби гармонізувати законодавство.
Будемо вдячні за заповнення короткої анкети: https://forms.gle/wDJRj4yKC8tnXURC9
Ваші відповіді допоможуть зібрати дані про основні проблеми правозастосування вказаних кодексів, а також проаналізувати доречність імовірного скасування Господарського кодексу.