80% учасників обговорення від бізнесу Дніпропетровського регіону стикаються з необґрунтованими обмеженнями та вимогами з боку дозвільних державних органів. Отже, втрачають чималі кошти і час, що можна було б використати для розвитку. При цьому жоден місцевий чиновник не притягнутий до відповідальності за порушення прав підприємців та неналежне виконання своїх повноважень.
Це результати опитування, що було проведене під час першого регіонального Круглого столу «Назустріч бізнесу: спрощення виходу на ринки» 25 квітня в Дніпрі. Подія дала старт регіональній кампанії Публічного діалогу між владою та бізнесом, метою якого є вдосконалення державного регулювання та поліпшення бізнес-клімату в країні.
«Бізнес потребує зрозумілих ефективних правил, тільки тоді можливий розвиток. Уряд вже почав дерегуляцію, за півроку скасовано біля 500 застарілих та незаконних актів. В руслі подальшого поступу дуже важливий регіональний аспект діалогу між бізнесом та владою, адже справжні реформи – це коли їх відчувають люди в регіонах,» – відзначив керівник департаменту економічного розвитку Дніпропетровської ОДА Володимир Лялько.
На переконання представника європейського проекту FORBIZ в Україні Джошуа Бадаха, ефективні рішення – це ті, що вироблені спільно з усіма учасниками ринку: «Європейський досвід свідчить, що публічний діалог між державою та усіма учасниками процесу є невід’ємною складовою дієвої регуляторної реформи. Коли закон вже прийнятий державою, а бізнес не може за ним нормально працювати – це погана практика. Залучати бізнес потрібно вже на етапі підготовки рішень».
«Ми виявили 661 випадок застосування інструментів обмеження доступу до ринків, а норми, які передбачають ці обмеження, містяться в 943 регуляторних актах. При цьому 379 документів у сфері дозвільної системи взагалі не мають визначеного правового статусу. За таких умов бізнес є просто заложником неефективного регулювання», – переконаний керівник сектору «Ринковий контроль і нагляд» BRDO Володимир Головатенко.
Захід став майданчиком для якісного діалогу між представниками центральної, місцевої влади, бізнесових та експертних кіл. Сторони висловили готовність спільно йти до створення прозорих та продуманих рішень. Учасники дійшли висновку, що партнерство держави й бізнесу можливе лише на засадах взаємної відповідальності.