Міністерство освіти і науки оприлюднило Проект плану реалізації експерименту з впровадження електронного підручника та електронної платформи. Документ окреслює обсяг робіт, механіку і послідовність дій із впровадження в Україні електронних підручників та функціональних модулів Національної освітньої електронної платформи.
У рамках експерименту планується вивчити використання дослідних зразків електронних підручників у навчальному процесі, запустити нові процедури експертизи державної експертизи, відбору, фінансування електронних підручників, ввести спочатку в дослідну, а потів повноцінну експлуатацію Національну освітню електронну платформу.
За результатами експерименту буде сформовано стратегію розвитку електронних підручників та електронної платформи, пакет нормативно-правових документів, які регулюють національний ринок електронних підручників.
Проект плану реалізації експерименту буде обговорений зі стейкхолдерами процесу.
До 30 березня Міністерство освіти і науки прийматиме листи зацікавлення від розробників програмного забезпечення, постачальників технічних рішень і контенту, комерційних і неприбуткових компаній, наукових і дослідницьких установ, які хотіли б взяти участь у розробці Національної освітньої електронної платформи.
У цих листах зацікавлені суб’єкти мають запропонувати власні пропозиції щодо створення модулів і контенту для Національної освітньої електронної платформи згідно із Проектом плану реалізації експерименту з впровадження е-підручника і е-платформи.
Пропозиції мають містити загальний опис бачення і підходу, напрямків реалізації, конкретних завдань і заходів, етапів і термінів реалізації, необхідні ресурси, орієнтовний бюджет реалізації. Важливо надати емпіричний досвід і кейс-стаді, які аргументують необхідність застосування саме запропонованого підходу.
Не пізніше 6 квітня Міністерство освіти і науки розгляне надіслані пропозиції та представить громадськості деталізований план подальших дій.
Листи зацікавлення і питання щодо Проекту плану реалізації експерименту надсилайте за адресою: [email protected].